Sandy Bridge ve Razer Hydra Sixense İle Portal 2 (Video)

CES 2011 fuarında Portal 2’nin Intel Sandy Bridge işlemci ve Razer’ın PC için geliştirdiği Hydra Sixense hareket algılayıcı ile oynanabildiğini gördük.

Valve’ın geliştirdiği Source motorunun piyasadaki birçok ünlü oyun motorunun aksine CPU gücüne aç olduğunu biliyoruz. Belki de bu yüzden Gabe Newell, Sandy Bridge işlemcileri “oyunun kurallarını değiştirecek bir işlemci” diye tanıtıyordu.

CES 2011 fuarında gördüğümüz bir video Intel’in bazı Sandy Bridge işlemcileri ile gelen HD 3000 grafik yongasının Portal 2’i akıcı bir şekilde oynatmak için yeterli olduğunu gösterdi. Her ne kadar performansa etki eden çözünürlük ve grafik ayarları gibi seçeneklerin durumunu bilmiyorsak da, ortada takdir edilmesi gereken bir başarım var.

Videoda ayrıca Razer’ın PC için geliştirdiği Hydra Sixense oyun kontrolleri ile Portal 2 oynamanın nasıl bir deneyim olduğunu görüyoruz.

Valve, daha önce de Novint Falcon adlı ilginç bir oyun kontrolcüsüne destek vermiş, fakat bu sistemin sadece adını duymakla kalmıştık. Razer Hydra Sixense’in akıbetini de hep beraber göreceğiz.

Bir cevap yazın