SanDisk Extreme Serisi Compact Flash Kartlarını Tanıttı

SanDisk, dün İstanbul’da gerçekleştirilen organizasyonla yeni Extreme serisi Compact Flash kartlarını basın mensuplarına tanıttı. Biz de basın toplantısındaydık ve toplantıdan gerçekten etkilendik. Kısa bir süre içinde basın toplantısından öne çıkan detayları blog sayfamızda bulabileceksiniz, şimdilik SanDisk’in yeni tanıttığı ürünlere bakalım.

Profosyonel ve yarı profosyonel fotoğrafçılar için her şey dört dörtlük olmalıdır. Kaliteli bir D-SLR fotoğraf makinesi, uygun ortam, uygun mercek ve uygun donanım vs… Uygun donanım parçalarından belki de en önemlisi, yüksek çözünürlükte datayı hızlı ve güvenilir olarak yazabilen flash bellektir.

SanDisk’in flash veri depolama kartlarının yaratıcısı olmakla birlikte, çok önemli bir özelliği daha var, fotoğrafçılıktan gelmiş olması. Bu sayede SanDisk, profosyonel fotoğrafçıların neye ihtiyacı olduğunu tam olarak kestirebiliyor ve ona göre çözüm üretiyor.

İşte Extreme ve Extreme Pro Compact Flash kartları bu çözümlere yeni bir örnek. SanDisk, Extreme serisi Flash kartların +85 ile -25 derecede güvenle çalışabileceğini, extreme serisi kartları bu zor şartlar altında test ettiklerini söyledi. Hatta bize de ufak bir gösteri sundular. Extreme serisi bir Compact Flash kartı, +97 derecedeki suda bir süre beklettiler, daha sonra kartı bir D-SLR fotoğraf makinesine taktılar. Sonuç şaşırtıcı, flash kart sorunsuz çalışıyor.

SanDisk Extreme Pro

SanDisk Extreme Pro

Extreme serisi Combact Flash kartlar, 16 GB ile 64 GB aralığında, UDMA-6 saniyede 60 MB okuma yazma oranı sunarken, Extreme Pro serisi Combact Flash kartlar, saniyede 90 MB okuma yazma hızına erişiyor.

SanDisk, Extreme serisi Combact Flash kartların kısa bir süre içinde piyasayada olacağını bildirdi, fiyat konusunda henüz bir bilgimiz yok.

Bir cevap yazın