Sanal Kız Arkadaşa 200.000 dolar Kaptırdı

İnternetten Tanıştığı Sahte Kız Arkadaşına 200.000 dolar Kaptırdıİnternetin kullanım alanı gittikçe genişliyor fakat “sevgili” bulma konusunda dikkatli olmakta fayda var.

Amerika’nın Illinois eyaletinden Naperville kentinde yaşayan 48 yaşındaki bir adam, internetten tanıştığı bir kız arkadaşıyla 2.5 yıllık “çevrimiçi” bir ilişki içindeyken, kazıklandığını fark etmiş.

The Herald-News’in haberine göre bu adam, 2.5 yıllık süre zarfında aşık olduğu kız arkadaşına 200.000 $ civarı para göndermiş. Bu para ise Nijerya, Malezya, İngiltere ve Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan farklı farklı banka hesaplarına gönderilmiş.

Haberde yazılana göre hikayemizin kahramanı esas oğlan, ilişki içerisinde olduğu kişinin gerçekte var olmadığını öğrenince şoka uğramış. Esas kıza ait olduğu iddia edilen ehliyetin ise Florida eyaletinde kullanılan ehliyet örneklerinden biri olduğu ortaya çıkmış.

Kahramanımız internetten sevgili bulma konusunda çok ağır bir ders almış olsa gerek. Benzer örnekler ülkemizde de yaşanıyor ama kaptırılan paralar hiç 200.000 $ seviyesine kadar çıkmamıştı.

Bir cevap yazın