Samsung’un Super AMOLED Ekranlı Tablet PC’si S-Pad

Apple’ın Tablet-PC pazarında iPad ürünleri ile yalnız bırakılacağını mı sanıyordunuz? Eğer öyle düşünüyorduysanız, yanıldığınızı söyleyebilirim.Samsung Logo Diğer teknoloji firmalarının Tablet-PC’leri de yavaş yavaş ortaya çıkıyor. Tablet-PC dünyasındaki son dedikodu, Samsung’un Tablet PC’si S-Pad.

Samsung, henüz ortada dolaşan söylentiler hakkında olumlu ve olumsuz bir açıklama yapmış değil fakat gelen bilgilere göre, Samsung S-Pad şu özelliklere sahip olacakmış: Super AMOLED ekran (işte bu bir yenilik Tablet PC için ), 3G, Wi-Fi, USB portları ve Samsung uygulamalarına erişim. S-Pad’in Google’un Android işletim sistemini kullanacağı ve Ağustos ayında piyasaya sürülebileceğini de söylentiler arasında.

Samsung Mondi

Samsung Mondi

Aslında, Güney Kore menşeyli etnews sitesinin haberine göre; Samsung, çoktan farklı bir konsepte sahip Tablet-PC için siparişler almaya başlamış bile. S-Pad’ten farklı olacak bu aletin adı da Samsung Mondi. Bu aletin özellikleri de yabana atılır cinsten değil; QWERTY klavye, WiMax, HDMI TV çıkışı, 4 GB bellek, 4.3″ dokunmatik ekran. Samsung Mondi’nin, Samsung S-Pad’in aksine Windows Mobile 6.1 işletim sistemi kullanılacağı söyleniyor.

Tablet-PC pazarı önümüzdeki aylarda iyice kızışacak gibi gözüküyor.

2 Yorum

Bir cevap yazın