Samsung’dan Bada Platformuna Bir Üye Daha: S8530 Wave ll

Samsung Wave II (S8530)

Önde gelen cep telefonu üreticilerinden Samsung, Bada işletim sistemine sahip yeni telefonu S8530 Wave ll’yi duyurdu.

Samsung’un geliştirdiği S8530 Wave ll, Bada işletim sisteminin en son sürüm 1.2’yi kullanıyor. Geliştirilmiş multimedya seçenekleri, entegre mesaj merkezi ve iyileştirilmiş mobil deneyimi vaat eden telefonun Aralık ayında Türkiye pazarına sunulacağı duyuruldu.

Samsung S8530 Wave II, 3.7 inç TFT-LCD ekrana sahip ve HD video kaydı yapabiliyor. Ayrıca Social Hub özelliği ile, kullanıcıların sosyal medya hepaslarını ve e-postalarını tek bir ekranda toplayarak hepsinin aynı anda kontrol edilebilmesini sağlıyor. Samsung Apps desteği ile de, bir çok uygulamayı kullanıcılarına sunan telefon için, Samsung Electronics Mobil İletişim Başkanı JK Shin “Samsung Wave II, yenilikçi akıllı telefon deneyimi dendiği zaman Samsung’un dinlenmeden çalıştığını kanıtlıyor. Samsung Wave’i piyasaya sunmamızın ardından, entegre sosyal medya, zengin multimedya ve iyileştirilmiş özellikler konusunda ilerliyoruz. Tüketicimizin beklentilerini daha iyi karşılamak için daha geniş bir ekran ve daha iyi bir kullanım amacıyla hareket ettik. Tüketici beklentilerini değerlendiğimizde daha gelişmiş özellikler beklediklerinden yola çıkarak, gerçekten Samsung’un yenilikçi kapasitesini ortaya koyan S8530 Wave II’yi piyasaya çıkardık.” açıklamasını yaptı.

Aralık 2010 itibariyle Samsung S8530 Wave ll, Türkiye dahil olmak üzere Asya, Latin Amerika, Afrika, Hindistan ve Çin pazarlarında satışa sunulacak.

Samsung Wave II (S8530)

Teknik Özellikler
HSDPA 3.6Mbps 900/2100
EDGE 850/900/1800/1900
Ekran  3.7″ WVGA (480×800) 16M SUPER LCD  Yansıma, kirlenme ve çizilmeye karşı dayanıklı
Kamera  LED Flaşlı, 5.0 Megapiksel AF kamera Resim Düzeltme, Yüz Tanıma, Gülücük Yakalama, Mozaik Çekim,  Panoramik Çekim
İşlemci  1 GHz
Video  HD (1280 x 720 @ 30fps) video oynatma & kaydetme (5.1ch, mDNIe desteği)  DivX, XviD, MPEG4, H.263, H.264, WMV, Real, MKV, ASF, Video editor
Audio  Müzikçalar, SoundAlive EQ, Müzik Tanıma, Müzik Eşleştirme 3.5mm kulaklık girişi, Stereo FM Radyo ve Radyodan Kayıt
Ekstra Özellikler  Akıllı Telefon Platformu: Bada 1.2
 Multi touch yakınlaştırma/uzaklaştırma, T9 Trace
 Samsung Apps
 Social Hub – Entegre Rehber, Entegre Takvim, Sosyal Ağlar – Social Hub Premium: SNS push bildirimi, Push Email & Push IM – Social Hub Basic: POP3/IMAP Email & IM (Social Hub erişimi ülkeye ve operatöre göre farklılık göstermektedir)
 TouchWiz 3.0
 Dolfin Web Tarayıcı 2.0
 A-GPS, Konum etiketleme (Geo-tagging)
 SMS, MMS, IM, Email, Video Mesajlaşma, Microsoft Exchange ActiveSync
 Hareket, yakınlık sensörü, Dijital Pusula
 Akıllı Arama, Akıllı kilit, Çoklu Görev Yöneticisi
Bağlantı  Bluetooth v3.0  USB 2.0  Wi-Fi 802.11 b/g/n, DLNA, Mobil AP
Hafıza  2GB + microSD (32GB’a kadar yükseltilebilir)
Boyutlar  123.9 x 59.8 x 11.8 mm, 135g
Pil  1,500 mAh

4 Yorum

  • M. Gökhan Aktaş

   Amoled ekranın üstünlükleri haricinde LCD ekranın bir üstünlüğünden bahsedilemez muhtemelen.

   Amoled ekranın kontrast oranı, parlaklıkğı, görüntü açısı ve doğallığı muhtemelen en büyük artılarıdır. Belki LCD ekran için konuşulabilinecek en önemli özelliği, ucuz olmasıdır. Muhtemelen üretim maliyeti şu an için daha az.

   Yani SUPER AMOLED (S8500 Wave) ekranın yanında hiç bir LCD panele övgü yağdırılamaz. Zaten reklam kampanyasıda ” Bugüne Kadarki En İyi Ekran Deneyimi” repliği kullanılmıştır SUPER AMOLED için.

  • M. Gökhan Aktaş

   Ben bizzat clear LCD ekranı denemedim ancak internetteki testler açık ara Super AMOLED’in önde olduğunu söylüyor ki zaten AMOLED, LCD teknolojisinden tatışmasız ileri bir teknoloji.

Bir cevap yazın