Samsung SyncMaster T260HD

Samsung SyncMaster T260HD

Son zamanlarda LCD TV furyasından siz de payınızı aldıysanız Samsung’un ürünleriyle oldukça haşır neşir olmuşsunuzdur. Firma eskiden beri sadece TV alanında değil bilgisayar ekranı pazarında da önemli bir oyuncu olarak biliniyor. LCD teknolojisinin gelişmesinden ve fiyatlarının giderek inmesinden yararlanarak Samsung bilgisayar ekranını ve TV’yi bir araya getirmiş ve odasında hem TV hem de bilgisayar ekranı isteyen kullanıcılar için tam HD kalitesi sunan bir ürün ortaya çıkarmış.

Samsung son derece şık olduğunu düşündüğümüz siyah ve kırmızının birleşiminden oluşan tasarımını dizüstünden cep telefonuna kadar neredeyse her alanda kullanıyor. T260HD’nin tasarımında da genel olarak parlak siyah malzeme ve üzerinde çok hoş duran kırmızı etki kullanılmış. Ekranın ön kısmında kenarlarda kullanılan şeffaflık basitliği ortadan kaldırarak tasarımı daha da şık hale getirmiş.

Ekranın ön kısmında bulunan dokunmatik açma/kapama düğmesi hiç belli olmuyor. Bu sayede tasarım sadeliğini korumuş. Ancak dokunmatik tuşun algılaması biraz zayıf, bazen ekranı açıp açmadığınızdan emin olamıyorsunuz. Diğer işlev düğmeleriyse ekranın sağ kenarına yerleştirilmiş, bu sayede göz kalabalığı yaratmıyorlar. Bu düğmeleri görmeden kullanabilmek için bir süre neyin nerede olduğuna alışmanız gerekiyor. Ancak bu ayar düğmeleri yerine T260HD’nin TV özelliği nedeniyle kutudan çıkan uzaktan kumandayı kullanacağınızdan düğmelerin ortalıkta olmaması isabetli bir tercih olmuş.

Samsung SyncMaster T260HD

Ekranın solunda bir kapağın altında ek bağlantı noktaları yer alıyor. Burada bir HDMI, bir kulaklık çıkışı ve bir kart arayüzü yer alıyor.

Samsung SyncMaster T260HD

Ürünün arka kısmında ise zengin bağlantı seçenekleri kendini gösteriyor: VGA, DVI, ses girişi ve optik ses çıkışı, HDMI, SCART bağlantısı, komponent girişleri ve bir anten girişi.

Samsung SyncMaster T260HD

T260HD iki adet 3 W gücünde SRS desteği sunan hoparlörlere sahip olarak geliyor. Ancak bu hoparlörler kasanın içine ustaca yerleştirildiğinden dışarıdan belli olmuyor. Temel TV görevini yerine getirmek için yeterli ses kalitesi sunulsa da görsel HD kalitesini işitsel yoldan da desteklemek isteyenler harici bir hoparlör kullanmak isteyeceklerdir.

Ekran, altlığında bulunan kızak sayesinde sağa sola çok kolay bir şekilde dönebiliyor; aşağı/yukarı eğikliği ayarlamak çok kolay değil. Samsung T260HD, duvara monte edilebiliyor ancak bunun için üzerinde standart VESA yuvaları hazır olarak gelmiyor. Bunun yerine bir çeşit dönüştürücü (WMB2400T) kullanmanız gerekiyor. Bu dönüştürücü ekran altlığının yerine takılıyor ve ekranı duvara monte etmeye hazır hale getiriyor. Bu ürünün Türkiye’de satılıp satılmadığı konusunda bir bilgiye ulaşamadık.

Samsung SyncMaster T260HD

Yazıya ilişkin forum tartışmamıza katılın…

8 Yorum

Bir cevap yazın