Samsung SBH500

Kablosuz özgürlük! Müzik dinlemek bir zevk işidir ve en zevkli şekilde yapılması gerekir. İyi bir ses sistemi, çevresel sesin etrafınızı sarması ve bir de güzel şarkıya kimse hayır diyemez sanırım. Bu saydıklarımı çoğu zaman bir arada bulamazsınız maalesef. Toplu taşıma araçlarına bindiğinizde, yolda yürürken, belki koşarken duyduğunuz, karmaşanın birleşimi olan bir kakofonidir. Tam bu anda evimizde bıraktığımız, o sevdiğimiz parçaları dinlemek için özene bezene seçtiğimiz ses sistemini cebimizden çıkarıp kulaklarımıza takasımız gelir. Bu mümkün olmayacak bir hayal gibi görünse de Samsung SBH500 Bluetooth kulaklık bu hayali gerçekleştirmeye aday!

Samsung SBH500

Hayalleri gerçekleştirmek için ilk yapmanız gereken; Bluetooth uyumlu cihazınızla 85 gram ağırlığındaki Samsung SBH500’ü eşleştirmek. Cep telefonu kullanıyorsanız “Eller Serbest Profili”ni seçerek müzik deneyimine başlayabilirsiniz. Dizüstü bilgisayarınızda ise Bluetooth cihazınızın yanında gelen yazılımın yüklü olması gerekiyor maalesef. Basitçe eşleştirme işlemini gerçekleştirdikten sonra kendimizi artık toplumdan soyutlama zamanı geldi.

Kulaklığın kulağımızla temasından sonra ilk fark edeceğiniz şey, dış seslerin büyük oranda engellenmesi. Kulağı kaplayan kulaklık süngeri bu konuda iki yönlü başarı sağlıyor. Toplum içinde yüksek sesle müzik dinlemek nedense ayıplanacak bir davranışmış gibi görülüyor ve keskin bakışlara maruz kalıyoruz. Bu bakışlardan bizi koruyan kulaklık sesinin dışarı çıkmasını engelleyen kulaklık süngerine bir daha teşekkürler!

Samsung SBH500

İlk başta yadırgayacağınız bir konu da kulaklığın geleneksel olmayan yapısı. Tepe kulaklıklardan farklı olarak, kulaklarımızın üstünden geçen plastik bağlantı başımızın arkasından geçerek diğer kulaklıkla buluşuyor. Bu bağlantı şeklinin hem artıları hem de eksileri mevcut. Artı yönü; koşarken bile kulaklığın kulağımızdan çıkmama garantisi verircesine sağlam bir tutunma sağlaması. Eksileri ise, başımızı arkaya yaslamada mani olabilmesi ve kulaklarımızın üzerinden geçen plastik bağlantının alışana kadar rahatsızlık vermesi.

İlk aşamayı atlattıktan sonra, müzik dinlemenin keyif işi olmasını sağlamaya geldi sıra. Evet, başlatma tuşuna basma zamanı! Kulaklık üzerinde başlatma-duraklatma, ileri, geri, cevaplama ve ses kontrol tuşları mevcut. Müziği, isterseniz bağlantıyı kurduktan sonra ses kaynağı cihazınızdan başlatın, isterseniz kulaklık üzerinden başlatın.

Artık müzik zamanı! Ses yüksekliği kendi pili üzerinden çalışan bir cihaz için gayet tatmin edici. Ses kalitesi için söylenecek pek bir şey yok. Profesyonel kulaklık olmadığı gibi, giriş seviyesi bir ürün kesinlikle değil. Bazı dinleyiciler için bas frekansları yüksek gelebilir. Haklı olma ihtimaliniz yüksek ancak stüdyo kulaklıkları gibi referans kulaklık yapma kaygısı gütmemiş Samsung. Daha önce de dediğim gibi sesin dışarı kaçma ve dış sesleri içeri alma oranları gayet düşük.

Kablosuz özgürlük terimi de kendi içinde çelişiyor. Nereye kadar özgürlük? Tabi ki pil bitene kadar. Samsung SBH500 bize 12 saatin üzerinde müzik dinletmeyi vaat ederken, 200 saatin üzerinde bekleme konumunu koruyabiliyor.

Samsung SBH500 Samsung SBH500

Sadece müzik değil sesli iletişiminizin hemen hepsini Bluetooth kulaklıklar üzerinden yapabilirsiniz. Samsung SBH500 de aynı şekilde bir kulaklık seti gibi Skype ya da MSN üzerindeki sesli görüşmelerinizde kulaklık-mikrofon seti işlevini görebiliyor.

Samsung firmasından beklenmedik bir performans. Bu fiyata bu kalite! Gerçekten tavsiye edilmeyi hak ediyor Samsung SBH500 (Son kullanıcı satış fiyatı 100 TL civarı).

Bir cevap yazın