Samsung S8500 Wave İncelemesi

Samsung S8500 Wave Ana

Teknoloji devleri genelde bir konuda üstün teknolojiler ürettiklerinde (yüksek yatırım bütçesi), ürettikleri teknolojilerinin meyvelerini fazlasıyla toplamak isterler (yatırım sonucu kâr). Bunu da, ürettikleri üstün teknolojilerini her ürün gamında kullanıp; darboğaza giren teknoloji çöplüğünde, farklılık yaratma kozunu kullanmışlığın ferahlığıyla yaparlar. Uzun ama karmaşık cümlenin özeti olarak örnek vermemiz gerekirse; panel/LCD lideri olan Samsung’un yeni gözdesi Samsung Wave’de kullandığı SUPER AMOLED ekranın, telefonun en önemli tanıtım öğesi olmasıdır.

Samsung, ürettiği cihazların genelde hepsinde ister istemez lideri olduğu teknolojileri gözümüze sokuyor. Aslında üst paragrafta bahsettiğimiz şey bir eleştiri değil. Çünkü dokunmatik ekranı olan bir telefonun en önemli öğesinin ekranı olduğu su götürmez bir gerçek. Bu gerçekliğin SUPER AMOLED gibi ismi iddialı bir ekranla daha da şaşalandırılması aslında bizi de meraklandırıyor. Bu merakımızı gidermek için de telefonu incelemeye başlıyoruz.

İncelememiz içerisinde ekranın ayrıntıları olduğu gibi; işlemci, GPS, çoklu ortam, kullanıcı arayüzü ve tasarım ayrıntılarını da inceleyeceğiz. İncelememize girmeden önce SAR değerini verelim. 2,0 W/kg’ın üst sınır olduğu, radyo frekansı enerjisine maruz kalma miktarı Samsung Wave için 0,988W/kg olarak ölçülmüş.

4 Yorum

  1. servet cavak

    ben s8500 aldım gayet guzel ama navıgasyonu kullanamdım dogrusu sarjı dendıgı kadar 3 felan gıtmıyor en ıyı 2 gun fotosu kamerası kadar guzel degıl navıgasyonunu kullanan varsa bana yazsın lutfen i-a-c-24-24@hotmail

  2. burak

    incelemenizi çok beğendim.Aradığım bazı bilgileri burda buldum.İncelemeyi okudukdan sonra aklımdaki acabalarda gitti.Bilgi kirliliğinden uzak sade ve net bilgiler içeriyor.En yakın zamanda s8500 temin ediyorum.Teşşekürler incelmeniz için wave 2 incelemenizide sabırsızlıkla bekliyorum.

Bir cevap yazın