Samsung OLED’e Zarar Vermek Neredeyse İmkansız

Hiç kırık bir LCD ekran gördünüz mü? Pek hoş bir görüntü değildir. İçiniz cız eder. Siyah bir sıvı sanki korkan bir mürekkep balığından sızar gibi ortalığı kaplayıverir.

Kırık LCD Ekran

Kırık LCD Ekran

Ancak Samsung’un OLED teknolojisinin baskı altında çok daha dayanıklı olduğu görülüyor. Baskı altında derken stresli zor anlardan bahsetmiyoruz bir çekicin yaptığı baskıya bile dayanabiliyor. Aşağıdaki video durumu daha iyi açıklıyor:

Peki bükülebiliyor mu? Kesinlikle evet. OLED ekranların sağlam oldukları bir gerçek. Ancak böylesi bir çekiçleme operasyonunda normalde ekranın altında olması gereken elektronik devreler kesinlikle zarar göreceklerdir. Evde denemenizi tavsiye etmiyoruz…

2 Yorum

 1. Ziyaretçi

  haber başlığı yanlış olmuş, bu teknoloji oled den çok farklıdır çok daha gelişmişidir amoled yani, oled ekranlar bükülebilme özelliğine sahip değillerdir bilginize!!!

  • Hamdi Kellecioğlu

   Aslına bakarsanız zaten iki çeşit OLED ekran türü var; PM-OLED ve AM-OLED (Passive Matrix OLED ve Active Matrix OLED). OLED ismi bu teknolojinin genel isimdir ve AMOLED ekranları da kapsar. Bu nedenle başlığın yanlış olduğunu düşünmüyorum.

   Yine de uyarınız için teşekkürler.

Bir cevap yazın