Samsung, LED TV ve Ev Sinema Sistemi’ne EISA ödülü

Samsung LED7000

Tüketici elektroniğinde pazar lideri ve öncü olan Samsung Electronics Çevreci TV, WebMedia TV ve Ev Sinema Sistemi tasarımı dallarında 2009-2010 Avrupa Görüntü ve Ses Birliği (EISA) Ödülleri’nde 5 prestijli ödülün sahibi oldu.

EISA Ödülleri Avrupa’da yayınlanan en çok satan tüketici elektroniği dergilerinin editörlerinden oluşan jüri tarafından verilen oylara göre dağıtılıyor. EISA pazardaki en iyi donanım ve cihazları bir dizi kategori altında değerlendirerek ödüllendiriyor.

Bu sene ödül kazananlar arasında Samsung UE46B8000 LED TV, Samsung UE40B7000 LED TV, Samsung Ev Sinema Sistemi BD-P4600 yer alıyor. Bu sene ilk kez yeni TV kategorisine giren iki ürün (LED TV) aynı anda iki EISA ödülüne layık görüldü. Samsung ard arda altı senedir Ev Sinema Sistemi ile ödül kazandı.

Avrupalı Çevreci TV 2009-2010: Samsung UE40B7000

  • Geleneksel LCD TV’lere oranla önemli ölçüde daha az enerji tüketiyor

  • Ambalajı daha küçük ve çok daha ekonomik

  • Çarpıcı ve göz alıcı HD görüntüler sunuyor

  • Ultra-ince panele sahip

Jüri üyeleri değerlendirme yaparken TV’lerin son teknoloji tüm özellikleri içermesine, göz alıcı HD görüntüler sunmasına, çevreye duyarlı olmasına, gelişmiş LED tabanlı arkadan aydınlatmalı teknolojiyi çok daha az enerji tüketerek kullanmasına ve EEC’nin katı standart ve kurallarına uymasına dikkat etti.

Avrupalı WebMedia TV 2009-2010: Samsung UE46B8000

  • Jüri üyeleri Samsung’un ultra ince, yandan aydınlatmalı, arkadan LED aydınlatmalı LCD ekranıyla artık televizyonların eğlence dünyasına yepyeni bir boyut kazandırmaya başladığında hemfikir oldular.

  • Yüksek sınıf görüntü kalitesi ve stil yansıtan tasarım; web hizmetleri ve ev ağları seçenekleri ve yararları

  • USB ve DNLA bağlantı özelliği ile her tür medyayı evde kullanılan sunuculardan, video kameralardan, taşınabilir müzik çalarlardan ve harici FAT ve NFTS sürücüleri ile High Definition cihazlardan dahi alabilme özelliği.

  • Yerleşik içerik kitaplığı heyecanlı oyun koleksiyonu, fitness egzersizleri, yemek tarifleri, sanat galerisi ve çok daha fazlasını sunuyor.

Bir cevap yazın