Samsung, iPhone 5’e Rakip Hazırlıyor

Güney Koreli cep telefonu üreticisi Samsung’un ürün tanıtım döngüsünü değiştirerek Eylül ayında çıkacağı söylenen iPhone 5’e rakip yeni bir model hazırlığına giriştiği iddia ediliyor.

Apple’ın geleneksel ürün tanıtım döngüsünün dışına çıkarak iPhone 5’i rakiplerinden üstün kılmak için tanıtım zamanını ertelediğini biliyoruz. Tabi rakiplerin de eli boş durmuyor bu süreyi onlar da iyi değerlendirerek iPhone 5’e rakip olacak yeni modellerin planlarını yapıyorlar.

Samsung Galaxy S II

Samsung Galaxy S II

Son söylentilere bakılırsa Samsung, Ağustos veya Eylül ayında iPhone 5’in karşısına çıkarmak üzere yeni bir Android temelli model üzerinde çalışıyor. Bu modelin Galaxy ismini taşımayacağı ve daha iyi özelliklere sahip olacağı söyleniyor: 1.4 GHz çift çekirdekli Samsung Exynos SoC, 1 GB bellek ve Samsung’un TouchWiz kullanıcı arayüzüne sahip Android 2.34 işletim sistemi.

Android’in bu sürümünde videolu görüşmeye de imkân tanıyan Google Talk da yer alıyor. Şu an satılmakta olan Samsung Galaxy SII’nin de oldukça iyi özelliklere sahip olduğunu düşünürsek onu aşacak olan yeni bir model iPhone 5’e olan ilgiyi azaltabilir.

Rakiplerin durumu hakkında daha ayrıntılı bilgi için iPhone 5 ve olası rakiplerini karşılaştırdığımız incelememize göz atabilirsiniz.

1 Yorum

Bir cevap yazın