Samsung, İlk Ion Temelli Netbook’u Temmuzda Satışa Sunabilir

Intel temelli netbooklar artık her teknoloji mağazasında bulunabiliyor fakat teknolojik açıdan daha güçlü olan Nvidia Ion alt yapısı için aynı şeyi söylemek şu an imkansız. Ancak netbooklarından biraz daha fazla performans isteyen kullanıcıların beklentisi bu yaz son bulabilir.

Netbook Italia, yakında pazara çıkacak olan Samsung N510’un teknik özelliklerini yayınladı: 11.6″ ekran, Atom N280 1.66 GHz işlemci, 1 GB bellek ve tabi ki Nvidia Ion ve GeForce 9400M yongası. Özelliklerin geneli diğer netbooklardan pek farklı değil ancak farkın göze çarptığı alan ekran kartı yongası olarak hemen dikkati çekiyor.

Ancak Nvidia şimdilik bu iddiaların doğru olmadığını söylüyor. Nvidia, ne bir medya kuruluşuna ne de bir üreticiye “yakında” dışında herhangi bir çıkış zamanı bildirmediğini net bir dille belirtti.

Söylentilerin gittikçe artması Ion temelli netbookların kısa zamanda pazara çıkacağının bir göstergesi olabilir. Anlaşılan daha güçlü bir netbook isteyen kullanıcılar fazla beklemek zorunda kalmayacak.

Haberi tartış…

 

Bir cevap yazın