Samsung Galaxy Tab Tablet PC’sini Duyurdu: Tüm Özellikler ve Resimler

Apple’ın iPad’ine ilk ciddi rakip Samsung’dan: Samsung Galaxy Tab.

Birçok firmanın Apple’ın iPad Tablet-PC’sine karşı ürün hazırladığını biliyorduk. Fakat bilmediğimiz şey, ilk hangi firmanın elini çabuk tutacağıydı. Geçtiğimiz hafta yaptığımız haberde Samsung’un bayrağı önde götürdüğünü ve gelecek hafta New York’da yapacağı toplantıda yeni Tabletini duyurabileceğini yazmıştık.

Dün beklenen gerçekleşti ve Samsung, yeni tabletini duyurdu. O zaman hemen yeni tabletin detaylarına kısaca bir göz atalım.

Samsung Galaxy Tab

Samsung Galaxy Tab 7″ TFT-LCD ekran ile birlikte geliyor. Tabi bu ekran iPad’e göre daha ufak ama bu ürünün, zarif yapısı ve sadece 380 gram ağırlığı ile rahat taşınabilirlilik ön planda tutularak geliştirildiğini belirtmekte fayda var.

Galaxy Tab’ın, iPad’e göre en büyük avantajlarından biri ise şüphesiz Adobe Flash Player 10.1 desteği.

Samsung Galaxy Tab’ın diğer bir öne çıkan özelliği ise geniş e-kitap kütüphanesi; zira Samsung’un e-kitap kütüphanesi “Readers Hub”da yaklaşık 21.8 milyon e-kitap var ve işin güzel yanı bunların 2 milyondan fazlası ücretsiz olarak sunulacak kullanıcılara (hayır 21.8 milyon kitabın hepsi ücretsiz değil :P). Ayrıca 47 dilde 1600’den fazla gazete, 20 dilde 2500’den fazla dergiyi de yine “Readers Hub’da bulmak mümkün.

Samsung Galaxy Tab Resim 2

HD format medyaları oynatabilecek güce sahip Cortex A8 1.0 GHz işlemci barındıran Galaxy Tab, Andorid 2.2 işletim sistemi desteğini de arkasına alıyor.

Gün geçtikçe daha çok kullandığımız görüntülü konuşma desteği de Galaxy Tab’da unutulmamış. Samsung Galaxy Tab, ön yüzünde 3G görüşme için 1.3 MP kamera, arka tarafta ise video ve fotoğraf çekmek için 3 MP LED flashlı AF kamera bulunduruyor.

Samsung Electronics Mobil İletişim Bölümü Başkanı JK Shin Galaxy Tab’ın tanıtıldığı basın toplatısında yeni ürünleri için şu sözleri kullanıyor;

Yeni oluşan bu pazarda Samsung’un, çok hızlı bir büyüme potansiyeli olduğunu biliyoruz. Galaxy Tab bu pazara eşsiz ve açık bir girişim sunuyor. Yeni ve gittikçe artan tüketici talebini, genlerimizde var olan ‘mobil’ kavramı sayesinde karşılayabileceğimize inanıyoruz” açıklamasını yaptı. “Samsung Galaxy Tab, nerede olurlarsa olsun, kullanıcıların online deneyimini kusursuz kılmak için tasarlandı. Galaxy Tab, tablet pazarını yeni ufuklara doğru yönlendiriyor. Samsung olarak inanıyoruz ki bu girişim, akıllı medya cihazları için öncü olacak yeniliklerin yalnızca başlangıcı olacak.

Samsung Galaxy Tab Resim 2

Son olarak Samsung Galaxy Tab’ın teknik özelliklerine bir göz atalım.

Samsung Galaxy Tab Teknik Özellikler
2.5G (GSM/ GPRS/ EDGE) : 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz
3G (HSUPA 5.76Mbps) : 900 / 1900 / 2100 MHz
OS Android 2.2
Ekran 7.0″ TFT-LCD, WSVGA (1024 x 600)
İşlemci Cortex A8 1.0 GHz PowerVR SGX540 ile Uygulama İşlemcisi
Kamera 3 MP LED Flash’lı AF Kamera + 1.3MP Görüntülü konuşma için ön kamera
Ekstra Özellikler Readers Hub, Media Hub* , Music Hub*, Social Hub*
Adobe Flash 10.1 Player desteği Full HD video gösterimi, Thinkfree Office, Swype, Hybrid Widget
*Geçerliliği sunulacak pazarın özelliklerine göre belirlenecektir.

Daha fazla uygulama ve içerik için Samsung Apps

Bağlantı 30 pin konektör / micro SD WiFi 802.11n / Bluetooth 3.0
Hafıza 16 GB / 32 GB dahili hafıza, 32 GB’a kadar çıkarılabilen harici hafıza
Boyut 190.09 x 120.45 x 11.98mm, 380 g
Pil 4,000 mAh (7 saat film oynatımı)

Samsung Galaxy Tab hakkında daha fazla bilgi almak için ürünün internet sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

Samsung Galaxy Tab, Avrupa ve Kore pazarında Eylül ortasında satışa sunulurken, Amerika ve Asya pazarına ise Ekim ayında giriş yapacak. Ürünün fiyat bilgisi ise henüz paylaşılması.

Yılın üçüncü ve dördüncü çeyreği Tablet-PC’lerin savaşı şeklinde geçecek gibi gözüküyor. Samsung ilk adımı attı, diğer firmaların Tablet-PC’leri de yolda. Merak ediyorum, pazar bu kadar talebi karşılayacak kadar büyük mü?

Samsung Galaxy Tab Resim 3

Samsung Galaxy Tab Resim 1

1 Yorum

  1. atih

    yaklasik 8 aydirtablet bilgisayar kullaniyorum.hasarli araclara bakiyoruz resim yukleme notlar yukleme not alma ve diger butun destekledigi programlar sayesinde cok iyi bir yardimci

Bir cevap yazın