Samsung Galaxy S İncelemesi

 

Samsung Galaxy S GenelMobil hayat… Sürekli internete bağlı ve bağımlı bir hayat sürüyoruz. Neden? Çünkü artık koca interneti küçücük mobil cihazlarımızın içerisinde taşıyabiliyoruz. Sadece taşımakla kalmayıp aktif bir şekilde hayatımıza entegre edip, sosyal paylaşım ağların kurallarına uyarak yaşamak zorunda kalıyoruz. Peki, ne yapmamız gerekiyor? Bu dünyanın bütün gerçekçiliğini yok sayarak, bodrum tarafında bir çiftlik alıp, kendi ihtiyaçlarımızı doğa anadan sağlayarak ve paradan bağımsız yaşamaya mı çalışmalıyız? Yoksa gerçekçiliğe dönüp oyunu kurallarına göre mi oynamalıyız? Bu yazıyı okuduğunuza göre oyunu kurallarına göre oynamayı seçmişsiniz demektir. Bizde kurallara göre oyunu en iyi oynayanlardan birisi olan Samsung Galaxy S’i mobil hayatımıza entegre ederek inceledik.

Samsung Galaxy S’in kurallara uyduğunu söyledik. Bu kuralların neler olduğunu da söyleyelim. Kuralların çerçevesinin mobilite üzerine kurulduğunu da es geçmeyelim. Telefonu; kasa yapısı ve tasarımına bakarak, ekran teknolojilerini irdeleyerek, içerisindeki kullanıcı arayüzü üzerine konuşarak, internet üzerinde yapabildiklerini deneyerek, GPS ve yol bulmasının nasıl işlediğini test ederek, eğlence gereksinimlerimizi nasıl karşıladığını oyunlarla test ederek inceledik.

Mobil cihazların bilindik bir sorunu vardır. İnsan vücudu üzerinde radyo frekansı enerjisinin olumsuz etkisinin bu sorunu gerçekleştirdiğini ve bunun SAR değeri olarak adlandırıldığını belirtelim. 2,0 W/kg’ın üst sınır olduğunu da not edelim. Bununla beraber bir telefonda gördüğümüz en az değerlerden birisi olarak Samsung Galaxy S’in SAR değerinin 0,268 W/kg olması bizi oldukça etkiledi.

10 Yorum

 1. Ziyaretçi

  Samsung Galaxy S kullaniyorum keske bu cihazi android 2.2 ile test etseydiniz performansta hissedilir derecede fark oluyor ve yazilimlar (google map + flash) yeni deneyimler yasatiyor.

 2. M. Gökhan Aktaş

  Açıkçası bizde Android 2.2’yi incelemek isterdik. Fakat Kies uygulaması bir türlü telefonu tanıyamadı ve bizimde sorunu çözecek zamanımız yoktu. Samsung cihazlarını geri istemede haklı olarak aceleci.

  Onun dışında telefonun performansı belirgin bir şekilde tatmin edici. Muhtemelen Flash dosyalarını da açabilseydik akıcı bir şekilde web gezintisi yapabilrdik.

 3. mesut

  nedir bütün siteler galaxy s incelemesi yapmaya başladı. kaldı ki galaxy s çıkalı 1 sene olacak. kaldı ki galaxy s2 duyuruldu. anlaşılan samsung bütün teknoloji sitelerine inceleme için para vermeye başlamış.

  • Hamdi Kellecioğlu

   Galaxy S’i yeni incelememizin tek bir nedeni var o da Samsung’un bu ürünü bize yeni göndermiş olması. Geç incelemekten biz de memnun değiliz ama hiç incelememekten iyidir diye düşünüyoruz. Bazen firmalardan ne kadar inceleme ürünü istesek de cevap alamadığımız oluyor. Ne yazık ki yapabileceğimiz bir şey yok. Yeni modelleri daha hızlı inceleme fırsatı bulmayı umuyoruz, umarız Samsung bize ürünleri daha çabuk gönderir.

 4. ScannerEye

  Bende Bu telefonu almak isteyenlere bende bir kaç bilgi vermek istiyorum:

  1- 1400 TL ye Türkiyede 8 gb kapasiteli ve sim kilitli model satılırken yurtdışından gelen bir tanıdığınız varsa 16gb lık sim kiltsiz makineyi 690$ civarına rahat alırsınız. Ben amazondan 16gbhafızakartı ve ekran koruyucu kit dahil 1050 TLye mal ettim. Bu da Devlet eliyle bu ülkede nasıl kazıklandığımızın en açık göstergesidir. Çünkü bu ülkede kargo ile yurtdışından telefon getiremezsiniz…

  2- Telefonun 1500mh lık pili yeterli değil. Eğer film-oyun- wifi işlemlerine dalarsanız 2 gün bile dayanamıyor. Özellikle o harika ekran,parlaklığı ile pilin en büyün düşmanı.

  3- Kullanmıyorsanız background data özelliğini kapatmanız pil ömrüne olumlu etki yapar.

  4- Bazı uygulamalar sizi stemesenizde ve hiç kullanmayacak olsanızda arka planda otomatik açık duruyor, bunları task killer ile kapatsanızda kendiliğinden yeniden açılıyor. Music player, Press reader, Drmcontent, voice search bunlardan bazıları..

  5- Özellik anlatımlarında bahsedilmiyor ancak bu telefonun media, ring tone ses seviye ayarları ayrı ayrı yapılabiliyor.

  6- Yurtdışından telefonu getirtebilirseniz hiçbir sıkıntı çekmeden google android markete wifi üzerinden rahatlıkla girebilirsiniz. Yani Türkiyeye gelen sözde yasal telefonlara kilit özellikle konuyor..

  7- kullandığınız bir uygulamadan çıktığınızda kapanmadığından emin olabilirsiniz 🙂 arka planda açıık kalıyorlar. Bir süre sonra da açık uygulamalar telefonun hafızasını doldurunca telefonun hızında düşüş oluyor.

  8- AVG antivirus uygulaması android markette ücretsiz mevcut mutaka kurmanızı öneririm, malumunuz akıllı telefon da olsa- linux tabanlı yazılımıda olsa tedbirli olmanız iyidir. bu programın içinde gelen task killer işinize çok yarayacak..

  9- androidmarketten indireceğiniz uygulamalara dikkat edin bir kısmı yapılış amacının yanında sizin ve telefonuz hakkında bilgi toplamak için var olduğunu açıkça belirtiyor özellikler kısmında.

  saygılar.

 5. Ziyaretçi

  Ben kullanilmisini eBay den $300 aldim Amerika AT&T ozel uretim olan Samsung Galaxy S Captivate (karbon kasa 😉
  Daha once iphone 3GS, iphone 4, HTC Tilt, HTC Magic, Sony Ericsson x10 kullandim bu kadar performans aldigim bir telefon daha olmadi. Marka veya model oldugu icin degil ozellik ve performans bakimindan tam bir klasik olacak eminim. Gingerbread betayi yukledim bile.

  • Hamdi Kellecioğlu

   Bildiğim kadarıyla Amerika’da bizim burada kullanılan GSM sistemi yok. AT&T’ye özel bir telefon Türkiye’de çalışmaz diye biliyorum. Acaba bu durum değişti mi?

 6. Ziyaretçi

  Sayin Hamdi Kellecioğlu,
  AT&T’nin calisma frekanslari Turkiye ile uyusuyor ama 3G’yi aktif hale getirmek icin Radio ROM yuklemek gerekiyor (i9000 Europe gibi ve UMTS850 iptal ediliyor). Cunku AT&T fazladan 3G icin UMTS850 kullaniyor.

  AT&T Captivate (Samsung Galaxy S) (metal+karbon kasa, on kamera yok, 16GB)
  GSM850, GSM900, GSM1800, GSM1900, UMTS850, UMTS900, UMTS1900, UMTS2100

  Fakat Amerika T-Mobile UMTS1700, UMTS2100 kullaniyor.
  Diger telefonlarda Verizon, Sprint, MetroPCS SIM kart takilmiyor, numaralar telefona gomulu geliyor ve Avrupa ile uyumlu degiller.

  son not: Turkiye’den bir cok arkadasim eBay’den hesapli bulabiliyorlar bu telefonu.

  • Hamdi Kellecioğlu

   Cevap için teşekkürler.

   Peki bu Radio ROM’u kendimiz yükleyebiliyor muyuz? İnternetten indirip falan yoksa özel bir cihaz falan gerekiyor mu?

   Bir de nasıl Türkiye’ye getirtiyoruz? Aslında en önemli şey bu. Ebay’deki kullanıcıların büyük kısmı doğrudan Türkiye’ye göndermiyorlar bildiğim kadarıyla. Mutlaka bir tanıdık aracılığıyla mı getirtmemiz gerekiyor. Türkiye’deki arkadaşların bu işi nasıl çözmüşler?

Bir cevap yazın