Samsung Galaxy S III’ten Büyük Başarı

Galaxy S ve S II’nin, iPhone modellerini köşeye sıkıştırmasından ve pazar liderliğine oynamasından çok memnun olan Samsung, çıtayı bir adım öteye maya kadar verdi ve tablet telefon Note’dan sonra Galaxy S III’ü de piyasaya sürdü.

Galaxy S III de, yenilikçi özellikleri ve göze hoş gelen tasarımı ile firmayı hayal kırıklığına uğratmadı. Güney Koreli üreticinin üst düzey yöneticisi Sin Jong-Kyun’un açıklamasına göre, Galaxy S III, şimdiden 10 milyonluk satış adetine ulaştı.

Galaxy S III, Samsung’a büyük bir maddi hareketlilik de getirdi: Samsung akıllı telefon bölümünün geliri, yılın ilk üç ayına göre üç kattan fazla artarak 3.6 milyar dolar gibi akıl almaz bir rakama ulaştı.

Apple’ın kafasında da tilkiler dolaşıyor gibi zira şirket, kendi patent haklarının ihlal edildiği gerekçesi ile S III satışlarının, Amerika Birleşik Devletleri’nde yasaklanmasını talep ediyor. Bu talebin mahkemelerce kabul edilip edilmeyeceği, edilirse Samsung’un nasıl bir karşılık vereceği ise merak konusu.

3 Yorum

  1. nomatale

    mertçe savaşmak yok derken? daha iyisini yaptık da batılılar mı almadı. kaldı ki samsung ve lg güney korelidir. ABD tek imtiyazları gübey koreye vermektedir ki teknoloji transferi yapabilsin.

  2. egemen

    haberi yapan komik arkadaşa sormak lazım acaba dünyada ve özellikle avrupa ve amerikada samsung mu daha çok satmış yoksa iphone mu 🙂 biraz daha sıkı araştırmalar yapıp haberler girilirse daha sevindirici olur…

Bir cevap yazın