Saints Row: The Third’ten İlk Oynanış Videosu

2011’in yaz aylarında piyasaya sürülecek Saints Row 3: The Third için ilk oynanış videosu yayınlandı.

Saints Row serisinin ilk iki oyunu absürd ve ciddiyetten uzak senaryolarına rağmen özgür dünya oynanış mekanikleri ve enteresan yan görevleri ile dikkat çekmeyi başarmıştı. İkinci oyunun satışları umut verici olmalı ki THQ, 2009 yılında serinin üçüncü oyunu Saints Row: The Third’ü duyurdu.

Üçüncü oyun ikinci oyunun sona yerdiği yerden devam edecek ve Chicago’dan esinlenilmiş Steelport şehrinde geçecek. Serinin ilk iki oyunun aksine bu sefer görevleri farklı şekillerde yapabileceğiz ve kararlarımız oynanışa etki edecek. Oyunda üç büyük çete ve hükümetin çeteleri temizlemek için görevlendirdiği özel bir tim bulunacak.

Saint Row: The Third

Saints Row: The Third

Geliştirdiği Red Faction oyunlarından da hatırlayacağımız Volition’ın, Saints Row: The Third için açıkladığı ilk bilgilere bakacak olursak, oyunun farklı bir harita tasarımına sahip olacağını anlıyoruz. Zira, oyunu sanat yönetmeni Chris Cliflin, Saints Row: The Third’de karmaşık olmayan ve kolay hatırlanabilir bir şehir yarattıklarını söylüyor. Bu sayede oyuncuların mini-GPS’e gerek duymadan oynanışa odaklanabileceği iddia ediliyor.

Saints Row: The Third’de Co-Op ve tek kişilik senaryo modları olacak. İlk iki oyunun aksine üçüncü oyunda çoklu-oyuncu modları olmayacak.

Saints Row serisinin en çok dikkat çeken sıra dışı yan görevleri üçüncü oyunda da bizleri bekliyor olacak. Volition’ın burada çok farklı sürprizler hazırladığı söyleniyor.

Saints Row: The Third Xbox 360, Playstation 3 ve PC için 2011’in yaz aylarında piyasaya sürülecek, ama kesin çıkış tarihi belli değil.

Saints Row 2’nin PC versiyonu son yıllarda gördüğümüz en kötü PC portlarından biriydi umuyoruz Saint Row: The Third’de böyle bir şey olmaz.

Bir cevap yazın