S.T.A.L.K.E.R. Call of Pripyat Çıkış Tarihi Belli Oldu

Ukraynalı GSC Game World’un 2007 yılında büyük olay yaratan oyunu S.T.A.L.K.E.R. Shadow of Chernobyl ve 2008’de çıkan Clear Sky’dan sonra üçüncü S.T.A.L.K.E.R. oyunu olacak Call of Pripyat için raflara çıkış tarihi belli oldu.

İlk oyun olan Shadow of Chernobyl’in hemen sonrasında yaşanan olayları konu alacak Call of Pripyat’ı bilgisayarlarımızda görmek için Şubat 2010’u beklememiz gerekiyor. Oyunu bu sefer THQ yerine bitComposer Games yayınlayacak.

DirectX 9, 10 ve 10.1’in yanı sıra 11 desteği de sunacak Call of Pripyat’ın bir süre önce sitemizde yayınlanan başarım testi için buraya tıklayabilirsiniz.

5 Yorum

 1. Tahir Meylani

  Clear Sky, Stalker oyunundan öncesini anlatıyor. Yani Stalker’ı rahatlıkla oynayabilirsiniz çünkü hikayeden hiç bir açık vermiyor.

  Ayrıca Stalker, Clear Sky’dan çok çok daha sürükleyici ve enteresan bir hikayeye sahip.

 2. Vernoncougar

  Stalker oyunun adı ve shadow of chernobyl,clear sky,call of prıpyat da bolumlerı degılmı?Clear sky 2.bolum du yanılmıyorsam.

  ama yazdıklarınız sankı stalker’ın ayrı clear sky’ın ayrı bırer oyun oldugu yonunde,yanılıyormuyum?

  Herkese ıyı yıllar…

 3. Tahir Meylani

  Evet,  aynen dediğiniz gibi sıralama.

  Ama Stalker Clear Sky, Stalker Shadow of Chernobly’den öncesini konu alıyor.

  O yüzden Clear Sky’da kimse zone’da neler olduğunu bilmiyor. Hatta muhabbetlerde konusu sık sık geçer. İşte zone’da şunlar oluyor bunu duyuyoruz falan.

  Stalker bitirmiş biri Zone’nun sırrını çözüyor.

  O yüzden Clear Sky ilk oyundan neredeyse hiç bir spoiler barındırmıyor.

  Saymaya başladık mı yeni yılı 🙂

Bir cevap yazın