Röportaj: Türkiye’de Crysis

Devam

Büyütmek için tıklayın...

Büyütmek için tıklayın…

THGTR: Yabancı yayıncı oyun ve yapımcı oyun firmaları Türkiye’deki oyun piyasasından korkuyorlar. Dünya oyun piyasasının önemli firmalarından olan CryTek, Türkiye’ye bir ofis açarsa eminim ki sizle beraber bir sürü yayıncı da gözlerini Türkiye’ye çevirecektir. Fısıltı içerisinde herkes bu soruyu birbirlerine soruyor bende size soruyorum böyle bir atılım şu an için mümkün müdür? Böyle bir düşünceniz var mı?

Turgut Özbayram: Evet mümkün, böyle bir düşüncede aklımızdan geçmiyor değil. Biz de isteriz ki Türkiye ile çok yakın olalım. Biz de kazanalım Türkiye’de, nede olsa Türkiye´den (Giresun´dan) geliyoruz. Ayrıca Bu korkmalar tabii ki de korsandan kaynaklanıyor. Fakat dünyanın her yerinde korsan oyunlar, müzikler ve filmler satılıyor veya evde kopya yapılıyor, o yüzden benim düşüncem firmalar bir tek Türkiye´deki oyun piyasasından korkmuyorlar, bu korku tüm dünyadaki oyun piyasasında var.

Büyütmek için tıklayın...

Büyütmek için tıklayın…

THGTR: Anlıyorum. Güzel bir röportaj oldu. Aklımızda kalan sorular cevaplandı. Fakat öğrenmek istediklerimiz gene çelişkide kaldı. En azından kafamızda bazı şeylerin oluşmasında yol gösterici oldun. Tüm CryTek çalışanlarına kolay gelsin. Tüm başladığınız işlerde başarılı olmanızı diliyoruz. Son olarak THGTR okurlarına söylemek istediğin bir şey var mı?

Devam

Turgut Özbayram: Bu röportaj ile Türk oyuncularına ulaşmamızı sağladığı için önce THGTR sonra vesile olduğun için, Talha sana teşekkür ederim. THGTR okurlarına söylemek istediklerim, Crysis´si oynayın, Crysis´si yaşayın ve THGTR´den ayrılmayın. İnşallah Crysis herkesin hoşuna gider. Daha nice projelerde ve röportajlarda buluşmak üzere. Kendinize iyi bakın.

Sonuç

Oyuncuları aydınlatacak kadar bilgiler mevcut bir röportaj oldu. Üstü kapalıda olsa bilgi bilgidir. Bunun dışında gene bizi ilgilendiren ama hiç kimsenin daha doğrusu bazı şahıslar dışında hiç kimsenin bilmediği bilgileri forum bölümünde sizlerle paylaşacağım. Yazıya eklemeyi doğru bulmadık. Sonuçta duyum ama kimine göre düşük kimine göre yüksek gerçeklik payı var…

Devam

Devam

Devam

1 Yorum

Bir cevap yazın