Röportaj: Trine 2 ve Ötesi- Frozenbyte İle Çok Özel

Röportaj: Trine 2 ve Ötesi- Frozenbyte İle Çok Özel -2-

THGTR: Atlus gibi sağlam bir dağıtımcıyla anlaşmış olmak Trine 2’yi Xbox 360 platformuna da taşıyacak diyebilir miyiz? Hatta belki de Xbox sahiplerine özel olarak Trine 2’yi ilk oyunla birlikte yayınlamayı düşünebilirsiniz. :p

Lauri Hyvärinen: Henüz resmi bir açıklama yapılmamış olsa da oyunumuzu daha geniş kitlelerin beğenisine sunmak istiyoruz. Yani Trine 2’nin ilk oyundan daha fazla platformda yayınlanma olasılığı var.

Trine 2 SS4

Trine 2'de karakterlerimiz yeni yeteneklere de kavuşuyor...

THGTR: Trine 2 için yayınladığınız ilk videoda Trine’ın kahramanlarımızı tekrar çağırdığından bahsediliyor. Acaba hikaye konusundaki merakımızı giderecek bir şeyler paylaşabilir misiniz bizimle?

LH: Evet, krallık yeni bir yıkımın eşiğine gelmiş durumda ve krallığın kurtulması için Trine’ın kahramanlarımıza ihtiyacı var. Ancak bu sefer tehdidin kaynağı tamamen farklı, yani bu yepyeni bir macera.

THGTR: Videodan anladığımız kadarıyla müzikler yine Ari Pulkkinen tarafından besteleniyor ve büyük beğeni toplayan seslendirme kadrosu da bizi yalnız bırakmayacak. Peki hikaye anlatımı veya artistik tasarım açısından ilk oyundan farklı bir şeyler bekleyebilir miyiz?

LH: Evet, oyunun müziklerini Ari besteliyor ve ilk oyundaki seslendirme ekibinden de oldukça memnunduk. Yani bu da büyük oranda aynı kalacak; en azından anlatıcının (dış ses) aynı olacağı kesin. Oyunun hikaye anlatımını da bir hayli geliştirdik ve bazı yeni ara sahne (cut-scene) teknikleri kullandık. Genel olarak Trine 2’ye çok fazla emek harcadığımızı ve oyunun hikaye anlamında da tam bir patlama yaşatacağını söylemeliyim.

THGTR: Karakterlerimiz yeni yeteneklere kavuşacak mı peki? Amadeus’un fireball atmasını beklemiyoruz tabii, ama yeni oynanış mekanikleri beklemeli miyiz? Belki yeni bir karakter?

LH: Aslında dördüncü bir karakter eklesek mi diye tartışmadık değil; ancak sonuç olarak orijinal üçlüye sadık kalmaya karar verdik ve onların yeteneklerini kusursuzlaştırmaya odaklandık. Bütün karakterler yeni yeteneklere sahip olacak elbette. Mesela Zoya’nın (hırsız) kahramanlarımızı etkilemeyecek bir zamanı yavaşlatma yeteneği olacak. Bu yeni yetenekler aynı zamanda birçok harika bulmacanın da önünü açıyor.

4 Yorum

  1. Ziyaretçi

    İngilizcesini de koymanız iyi olmuş.Şimdi bunlar thgtr’nin worldwide sitesinde sizin adınızla yayınlanacak mı?Yayınlansın bence,gavurlara adınızı duyurun.

Bir cevap yazın