Röportaj: Lead and Gold’un Geliştiricisi Fatshark İle Çok Özel

Western konsepti, özellikle de çoklu oyuncu perspektifinden bakınca, oyun dünyasında yeterince sömürülmemiş bir alan. John Wayne’in “kimseyi arkasından vurmam” tribi yüzünden bu konsepte mesafeli yaklaşan bir oyunsever olarak ben bile daha fazla western temalı oyun için dua edebilirim. 1997’deki Outlaws’u bir milad olarak kabul edersek bugüne kadar dişe dokunur tek western oyunu Call of Juarez oldu sanırım. Calexico’nun şahane müzikleriyle süslenmiş Dead Man’s Hand’i de ekleyebiliriz belki bu listeye veya zayıf hikaye anlatımına rağmen Red Dead Revolver’ı. Ancak hepimizin istediği tamamen çoklu oyuncu odaklı ve dönemin kaosunu yaşayabileceğimiz bir oyundu ve Nisan ayında İsveçli Fatshark’ın geliştirdiği Lead and Gold: Gangs of the Wild West’in yayınlanmasıyla kendimizi aniden bu kaosun ortasında buluverdik.

Lead and Gold, Fatshark’ın ilk oyunu olsa da bu yetenekli ekip daha önce Bionic Commando ve Tom Clancy’s Ghost Recon Advanced Warfighter gibi büyük projelerde de görev almış tecrübeli isimlerden oluşuyor.

Bugünse Lead and Gold’un yaratıcısı Fatshark’ın CEO’su Martin Wahlund, çok özel sorularımızı yanıtlıyor. Üstelik bu sorular yalnızca Lead and Gold ile sınırlı değil. Gündemde yeni projeler, BitSquid Tech’in DirectX 11 destekli yeni oyun motoru ve oyun sektörünün bugün içinde bulunduğu durum da var.

Lead and Gold 6

Lead and Gold, görsel olarak Team Fortress 2'ye benzerliğiyle dikkat çekse de kendi özgün deneyimini yaratabilmiş bir oyun.

İsterseniz şimdi bu çok özel röportajımıza geçelim. Unutmadan söyleyeyim, röportajın orijinal haline her sayfanın altında bulunan “English” linkine tıklayarak ulaşabilirsiniz.

3 Yorum

Bir cevap yazın