Rogue Warrior

Ağzı Küfür Dolu Saçı At Kuyruğu Kahraman

Rebellion, sanırım oyunu düzeltmek yerine, bölümleri atmayı ve elde kalan birkaç bölümde birkaç düzenleme yapmayı tercih etmiş. 2.5 saatlik bir oynayış sunan oyun hakkında uzun, uzun yazmaya gerek yok. Sizi de sıkmak niyetinde değilim o yüzden ana başlıkları tek cümle ile geçiyorum.

Grafikler: Vasat, ufak tefek ışık oyunları… oyunun bize sunduğu hiç bir ekstra görsellik yok.

Ses: Eh işte, tetiğe bastığınız zaman silahın sesini duyuyorsunuz buna da şükür.

Oynayış: Kötü, oyunda Gears of War benzeri bir koruma sistemi var fakat oyun boyunca korunacak akıllı bir düşman bulamadım. Önünüze çıkanı çok rahat avlıyorsunuz. Düşmanınızı kaçırdınız mı sorun değil, zaten kolay olan oyunu bir de düşmanların yerini gösteren arayüz kullanarak daha da basitleştirmişler. Oyunda hoşuma giden tek şey birbirinden farklı gizli öldürme teknikleri oldu.

Yapay zeka: El bombasını patates zanneden düşmanları hesaba katmazsanız, oyunda yapay zeka diye bir şey yok. Yapay zekanın tek marifeti eğer bir koruma arkasındaysa, ara sıra kafasını çıkarıp ateş etmekle sınırlı.

Senaryo: Yok! FPS işte önüne çıkanı vur.

Optimizasyon: Fena değil. Xbox 360 ve PS3 sürümleri kim bilir nasıldır.

Çoklu oyuncu: Oyundaki tüm eksiler çoklu oyuncuya da yansımış ne yazık ki. Çoklu oyuncuda sadece iki tane oynanabilir mod bulunuyor, o da oynayacak birilerini bulursanız. Yoksa bir anda kendinizi sunucuda tek başınıza geçen sinekleri sayarken bulabilirsiniz. Çoklu oyuncu Steam destekli onu da hatırlatalım.

Rogue Warrior gündüz

Rogue Warrior adam öldürme

Yakaladım seni!

Ayrıca oyun aşırı derecede küfür içeriyor. Düşmandan kurşun yediğiniz zaman sana o silahı verenin de, o silahı üreten fabrikayı da, o fabrikanın sahibini de gibi şarkılara konu olacak küfürler ardı ardına geliyor. Tabi düşmana el bombası attığınız zaman da bu da sana… diye başlayan cümlelerde duyuyorsunuz. Mickey Rourke hayatında bu kadar küfür etmiş midir merak ediyorum.

Oyunda daha bahsedilebilecek pek çok eksi var ama siz bu oyunu zaten oynamadınız. Bu oyun nasıl ve neden oynanır. Bir arkadaşınızdasınız ve 2 saat 15 dakika sonra yetişmeniz gereken bir otobüs var. Otobüsü beklerken canınız sıkıldı ve şöyle bir bilgisayara baktınız ve Rogue Warrior’dan başka oyun göremediniz. 2 saatte oyunu bitirip 15 dakikada da otobüse yetişebilirsiniz. Bu oyun ancak böyle oynanır. Rogue Warrior benden 20 puan alıyor ve THG OYUN tarihine en düşük not verilmiş oyun unvanını alarak tarihe geçiyor. Oyun biraz daha uzun olsaydı bu not 35-40 olabilirdi fakat 2 saatlik bir oyuna 20 puan bile tartışılabilir.

Bethesda eğer böyle bir oyun daha çıkarırsa, Bethesda oyunlarına karşı oyuncuların “Şartlı refleksi” oluşabilir. Benden söylemesi.

Oyun PC platformunda incelendi.

Editörün Puanı: 20

En Düşük Sistem İhtiyacı:
İşletim sistemi: Microsoft Windows XP/Vista SP
İşlemci: Intel Pentium 4 3.4 GHz 
Bellek: 1 GB RAM / 2 GB (Vista)
Video Kartı: 256 MB bellekli ve Shader Model 3.0 destekleyen Nvidia 7900 veya ATI X1800
Sabit Disk: 4.6 GB 
DirectX: DirectX 9.0c

Önerilen Sistem İhtiyacı:
İşletim sistemi: Microsoft Windows XP/Vista SP1
İşlemci: Intel Core 2 Duo E6400 ve benzeri
Bellek: 2 GB ya da üstü
Video Kartı: NVIDIA 512 MB GeForce 8800 ya da ATI 2900 pro üstü 
DirectX: DirectX 9.0c ya da üstü

4 Yorum

  1. kodadiakrep

    oyunu bende 1,30 saatte kolay seviyede bitirdimm ve oyun bitince inanamadım bukadarmı dedimm kendi kendime..oyunun en çok beğendiğim yönü bçakla arkadan gelip adamları boğazlamasışharbiden küfür çok ediyorduu ama ölürkenn ettiği küfürr beni çok güdürdüü uzun sürseydii oyun fena sayılmazdı ama kısa sürdü grafiklerde çok basit neyse yinede zaman geçirmek için oynanılabilir

  2. Ziyaretçi

    Bu anlatimi yapan acemi galiba oyunu dusuk ayarlarda oynamıs ve oynu kendi yarattigi oyuna gore kotu bulmus emege saygi gostermelisin.Orda bi emek var o oyun yapilmis para harcanmıs cok guzeldi tabi sen beyenmemisin uzuluyorum.Demekki iyi ıyuncu degilsin…..

Bir cevap yazın