Rockstar Türkçe Bilen Eleman Arıyor

Rockstar Games, İngiltere’deki Kalite Kontrol Merkezi’nde çalışacak Türkçe bilen test elemanı arıyor.

Şaşırdınız mı? Gözlerinize inanabilirsiniz. GTA serisinin yaratıcısı Rockstar Games, geçtiğimiz gün verdiği iş ilanıyla Lincoln-İngiltere’deki test merkezinde çalışacak Türkçe bilen test elemanı aradığını duyurdu. Yani anlayacağınız yakında çıkacak bazı Rockstar oyunlarında Türkçe dil desteği görmemiz çok büyük bir ihtimal. Belki Max Payne 3, belki de GTA V… ya da her ikisinde birden.

İşin içeriği, tahmin etmenin pek zor olmadığı gibi henüz geliştirilme sürecinde olan oyunları test etmek, test süreci boyunca karşılaşılan hatalar hakkında detaylı raporlar hazırlamak, çözüm önerileri getirmek, İngilizce ve Türkçe metinlerin uyumluluğunu denetlemek, yanlışları ayıklamak, yeniden çeviri önerilerinde bulunmak gibi kalite kontrol süreciyle ilgili detaylı konulardan ibaret.

Başvuracak adayların ise iyi derecede yazılı ve sözlü İngilizce’nin yanı sıra Türkçe’ye de hakim olması gerekiyor (görünüşe bakılırsa Rockstar da bunun ender rastlanan bir özellik olduğunun farkında). Öte yandan adaylardan Microsoft Office programlarını da (özellikle Excel) etkili bir şekilde kullanabilmesi bekleniyor. Tabii halihazırda İngiltere’de çalışma iznine sahip olmak da çok büyük avantaj.

Neyse ben lafı fazla uzatmayayım. Pozisyon hakkında daha detaylı bilgi almak ve başvurmak isteyenler buraya tıklayıp Rockstar Lincoln’da yer alan iş ilanı sayfasına ulaşabilirler.

Şimdiden hayırlı olsun.

4 Yorum

  1. Zeratul

    Nihayet bir oyun firması varlığımızı fark etti, bu duyarlılığı diğer yapımcılardan da bekleriz. Bu farkındalığı neye borluyuz açıkcası onuda merak ettim, GTA oyunlarına yapılan tonlarca Türk usulü mod lar yamalar mı acaba ?

  2. makale

    ülkemizde işsiz birçok üniversite mezunu insan var.üstelik çokta iyi ingilizce bilenler var.bu alanda istihdam edilmeleri iyi olur bence.ben yakın bir arkadaşıma haberi bildireceğim şahsen.

  3. Sabertooth

    23 Studios dan bi adam DH forumlarında yazmıştı, Türkçe için pek çok proje geliyor ama yapıcılar ve Sony Euroasia hepsine çekinceyle yaklaşıyor satış rakamlarından dolayı diyordu. İyi güzel söylüyordu da, bizde bu vergilendirme, bu ithalatçılar varken, İngiltere ve Rusya’dan kargosuyla birlikte 50-60 liraya PS3 oyunu 20-30 liraya da PC Key i getirilebiliyorken o satış rakamlarına daha çok bakarlar. Sony Türkiye’de kaç kişinin orjinal oyuna para verdiğini görmek istiyorsa basit bir achivement koydursun oyunlarına ve o achivement Türkiye’de kaç PSN kullanıcısında var diye raporlasın o zaman görsün adam gibi fiyata satılınca herkez yine almasa da en azından daha fazla satıldığını.

Bir cevap yazın