Roccat, Yeni Talk Teknolojisini Kullanan Roccat Isku Aydınlatmalı Oyuncu Klavyesini Duyurdu

Roccat, yeni oyuncu klavyesinin çıkış tarihini de açıkladı.

Hamburg merkezli, profesyonel oyun ekipmanları üreticisi ROCCAT Studios, yeni ROCCAT Talk teknolojisini kullanan ROCCAT Isku Aydınlatmalı Oyun Klavyesini duyurdu. Özel ROCCAT Talk protokolü sayesinde ROCCAT Kone[+] oyun faresi ile Isku iletişim kurabilecekler – fare ve klavyenin birlikte çalışmasının bu ilk örneği oyunculara sınırsız özgürlük sağlayacak. Isku, ROCCAT Valo Maksimum Özelleştirilebilir Oyun Klavyesi ve ROCCAT Arvo Kompakt Oyun Klavyesinden sonra firma bünyesinde geliştirilen üçüncü klavye.

Yoğun araştırmaların ve tasarım çalışmalarının bir ürünü olan Isku tamamen günümüz oyuncuların ihtiyaçlarını karşılayabilmek için yaratıldı ve sonuç olarak ortaya gelişmiş makro işlevlerine sahip, son teknoloji ürünü bir klavye çıktı. Ayrıca Isku, heyecan verici bonus özellikler sunan özel ROCCAT Talk ve Easy Shift[+] teknolojilerini kullanan ilk klavye olma özelliğini de taşıyor.

Isku’nun 123, orta yükseklikte, standart dizilimli tuşları, optimum basış tepkisine ve mükemmel basınç noktalarına sahiptir. Ayarlanabilir altı farklı aydınlatma seviyesi sayesinde oyuncular karanlıkta bile daima doğru tuşları bulabilecekler.

Roccat-isku top easyzones en blackfont nobg 1024x439

EASY SHIFT[+], KLAVYE İLE BULUŞUYOR

Isku, bulması kolay WASD bölgesine stratejik biçimde yerleştirilmiş 36 ayarlanabilir makro sunan, devrim yaratan Easy Shift[+] teknolojisini kullanan ilk klavye. Bu sayede oyuncular bu bölgedeki tuşların işlevlerini ikiye katlayabilecek ve el konumlarını değiştirmeden hızlıca komutlar verebilecekler.

Dahası Easy Shift[+] ile makro ayarlamak, büyük harf yazmak kadar kolay. Normalde oyuncuların pek işine yaramayan Caps Lock tuşu Easy Shift[+] tuşu olarak ayarlanmasına rağmen, oyuncular isterlerse M1-M5 makro tuşlarından birini veya Space tuşunun altında yer alan üç başparmak tuşundan birini bu amaçla kullanabilecekler. Erişmesi kolay 28 makro tuşu, 180’den fazla doğrudan çalıştırılabilir işlev sunuyor. Oyuncular favori ayarların, anında yükleyebilecekleri beş profile kaydedebilecek. Gelişmiş anti-ghosting teknolojisi sayesinde aynı anda birçok tuşa basabilecek ve 1000Hz polling oranı sayesinde tuşları herhangi bir gecikme olmaksızın kullanabilecekler.

ROCCAT TALK – SET BONUSU

Yeni ROCCAT Talk teknoloji sayesinde ROCCAT Kone[+] faresi ve Isku birbirleriyle iletişim kurabiliyorlar – bu, bir fare ve klavyenin bilgi paylaşımı yaptığı ilk örnek olma özelliğini taşıyor. Diğer faydalarının yanı sıra, bu yeni teknoloji sayesinde hem fare, hem de klavye için tek bir Easy Shift[+] tuşu veya düğmesi kullanabileceksiniz. Oyuncular Easy Shift[+] tuşu olarak dokuz tuştan birini seçebilecekler. Oyuncular klavyeyi kullanarak farenin bir özelliğini aktif hale getirdiklerinde, fare ışıkları sayesinde görsel bildirimde bulunacak. Oyunlar sırasında fare ve klavye, hızlı tepkiler için gecikmesiz biçimde iletişim kurabilecekler.

ROCCAT™ Talk ayrıca Kone[+] oyun faresindeki özel işlevleri de daha etkin biçimde kullanabilmenizi sağlayacak. Örneğin ilk kez oyuncular EasyAim gibi önemli işlevleri klavye tuşuna basarak kullanabilecek, böylece keskin nişan modlarında hedeflerini en basit ve en uygun biçimde seçebilecekler. Easy Shift[+]™ tuşunu veya düğmesini, tekrar basılana kadar aktif kalacak şekilde de ayarlayabileceksiniz.

ROCCAT ileride, daha fazla sayıda ROCCAT™ Talk ürününü piyasaya sürmeyi planlıyor.

1 Yorum

Bir cevap yazın