Robert Bowling: Bad Company 2’nin Her Dakikasından Keyif Aldım

Battlefield: Bad Company 2’nin raflarla buluşmasına dört gün var. Ancak  bizler, oyunun Call of Duty: Modern Warfare 2 ile hemen her platformda, hem de oldukça garip argümanlarla karşı karşıya getirilmesine çoktan alıştık.

İşin asıl garip yanı; bu tartışmaların büyük bir kısmı, ne bu oyunların temel oynanış dinamikleriyle ilgili mantıklı açıklamalar içeriyor; ne de oyunların yakalayabileceği ticari başarılar üzerine aklı selim öngörüler sunuyor.

“Modern Warfare 2 konsol oyunu canım, Bad Company 2 ise tam bi PC oyunu… PC oyunculuğu Modern Warfare 2 yüzünden öldü zaten; hadi biz Bad Company 2 alalım. Yaşasın, binlerce dolar sayıp da 30 fps alınca taklalar attığımız PC’ler; kahrolsun, konsollar ve onların kullanışsız gamepad’leri…”

Bütün bu sığ tartışmaları bir kenara bırakırsak; geçen süre zarfında her iki oyunun yapımcıları da kendi oyunlarının iyi yanlarını öne çıkartarak reklam kampanyalarına ve fanboy serzenişlerine katkıda bulundular. Ne var ki geçtiğimiz günlerde Modern Warfare 2’nin geliştiricisi Infinity Ward’tan pek sevimli dostumuz Robert Bowling, twitter sayfasından DICE baş tasarımcısı David Goldfarb’a bir mesaj gönderdi:

“Her dakikasından çok keyif aldım. Sizler bunu hak ediyorsunuz. Umarım kendi aranızda da bunun keyfini çıkaracak bir zaman yakalarsınız.”

Rober Bowling’in bu zarif mesajına karşılık David Goldfarb da karşılıksız kalmamış:

“Sağol dostum. Umarım siz de başarınızın meyvelerinin tadını çıkarıyorsunuzdur. Seni online görmeyi bekliyorum, squad rush (Bad Company 2’de bir oyun modu) stili. 🙂 “

Umarım, bu hoş mesajlaşma, oynadığı oyunlara (hele ki bu bir ego shooter, yani FPS ise) garip manevi anlamlar yükleyen pro-gamer (!) arkadaşlara da birçok yönden güzel bir mesaj olur. Çok da fazla yorum yapmaya gerek yok sanırım.

1 Yorum

Bir cevap yazın