Risen 2: Dark Waters Duyuruldu

Gothic serisinin yaratıcısı Piranha Bytes, JoWood’dan ayrıldıktan sonra Risen ile ayakta durmaya çalışıyor.

Risen, Avrupalı (özellikle de Alman) oyun editörlerinin gereksiz abartılarına ve şişirme puanlarına rağmen 2009’un vasat oyunlarından biri olmaktan kurtulamamıştı. Tamam, oyun keşfetmesi keyif veren son derece dolu bir oyun dünyası sunuyordu belki, ama gerek hikaye kurgusu, gerek oynanış mekanikleri, gerekse teknik açıdan vasatı geçtiğini iddia etmek oldukça zordu. Tabii bu duruma şaşırmamızdaki en büyük etken, oyunun Gothic serisinin yaratıcısı Alman Piranha Bytes tarafından geliştirilmiş olmasıydı. Oyun pek parlak çıkmayınca beklenen satış başarısı da gelmedi haliyle.  Ancak bu durum, geçtiğimiz yıl boyunca devam oyunu söylentilerinin ortada dolaşmasına da engel olmadı.

Piranha Bytes’ın JoWood’dan sonraki yeni ortağı, Deep Silver ise yaptığı açıklamayla devam oyununun geliştirilmekte olduğunu ve çok yakında Risen 2: Dark Waters adıyla raflarda olacağını duyurdu. Firmadan gelen ilk bilgiler, oyunun korsan teması üzerinde yoğunlaşacağını ve devasa deniz canavarlarıyla dolu bir maceraya yelken açacağımızı gösteriyor.

Oyunun çıkış tarihiyle ilgili henüz bir açıklama yapılmış değil, ancak PC, Xbox 360 ve PS3 platformları için raflara çıkmasını bekleyebiliriz.

3 Yorum

  1. lazboy

    gothic gibi:D kasma donma olursa sonu gothic 4 ten farksiz olmaz map görev sistemi artik daha alısılır daha basit olsa daha iyi olucak Risen oyununda öyle bir görev sistemi varki ingilizcie bilmeyen kimse gecemiyor ingilizce bilenler de nere kadar geciyor bilemiyorum GPS filan yok mapta npc ustu gps sistemi kulanirsalar brhooderland gibi süper olur

    • lazboy

      ben gothic 2 den sonrasini beyenmiyorum zaten gothic 4 tam cocouk oyunu olmus nasi bir oyun motoru kulanmisalar ekran karti filan gtx 580 384 bit 4gb rem var gine kasiyor driverlarim filan her ay guncelliyorum framework filan en son sistem hersey ama gothic 4 sorun veriyor onun disinad hic bir oyun kasmiyor

Bir cevap yazın