Rise of Nations: Yeni Bir Gerçek Zamanlı Strateji Oyunu

Rise of Nations: Yeni Bir Gerçek Zamanlı Strateji Oyunu

Uzun süredir gerçek zamanlı strateji (RTS) oynayanlar, bu türde gereğinden fazla oyun piyasaya sürüldüğünü bilir. Arkanızı dönersiniz ve bir de bakarsınız ki bir tane daha RTS oyunu çıkmış. Bu yüzden Rise of Nations oyununun da çıkması sürpriz olmadı. Microsoft ve Big Huge Games kafa kafaya verip belki de RTS oyunlarının kalitesini yükseltebilecek bu oyunu yarattılar.

Bildiğiniz tipik RTS oyunlarından biri değil Rise of Nations. Gerçek zamanlı oyun çeşidini sıra bazlı strateji oyunlarının epik bakış açısıyla harika bir şekilde birleştirmiş. Bu da RTS oyunlarında görebileceğimiz en ilginç özellikleri oluşturuyor. Rise of Nations`ın RTS oyunlarının gelecekte aynı olmayacağının sinyallerini veren daha birçok özelliği var.

Rise of Nations, Civilization II dahil, birçok RTS oyununu tasarlayan Brian Reynolds tarafından geliştirilmesi açısından da ayrı bir özellik taşıyor. Oyun hakkındaki söylentiler ilk başta abartılmış görünse bile Reynolds yüksek kalitede bir RTS oyunu yaratabilmek için gerçekten konularında uzman kişiler ile çalışmış ve amacına da ulaşmış.

Reynolds`un Civilization II, Colonization ve Alpha Centauri gibi oyunlarının müptelası olan ben bu yeni oyunun ne yenilikler getireceğini sabırsızlıkla bekliyordum.

1 Yorum

Bir cevap yazın