RIM, Kasım’da “BlackPad” Tablet PC mi Çıkarıyor?

BlackBerry’nin tablet sürümünün çıkacağı dedikoduları yayılmaya devam ediyor. Bloomberg’de yayınlanan bir habere göre RIM, Kasım ayında çıkaracağı “BlackPad” isimli ürünle dokunmatik ekranlı tablet pazarına girmeyi planlıyor. Ürünün 9.7″ ekrana sahip olması iPad’in ekran büyüklüğüyle aynı olduğundan dikkati çekiyor. BlackPad’in Wi-Fi ve Bluetooth gibi kablosuz teknolojileri destekleyeceği iddia ediliyor.

BlackPad

BlackPad - (Temsili resim gerçek değildir)

Daha önce yayılan söylentilere bakılırsa RIM’in çıkarmayı planladığı tablet bilgisayar 3G desteğine sahip olmadığından BlackBerry cep telefonlarının tamamlayıcısı gibi olacak. Yani kullanıcılar internete dışarıda bağlanmak isterlerse BlackBerry telefonları üzerinden bunu gerçekleştirebilecekler. Ürünün fiyatının da iPad’e yakın seviyelerde olması bekleniyor (yurt dışında en ucuz model 499 $ civarında).

Gelecek hafta RIM, en yeni BlackBerry işletim sistemini ve dokunmatik ekrana sahip akıllı telefonunu duyuracağı bir basın toplantısı yapacak. Burada BlackPad’in gündeme gelip gelmeyeceği henüz belli değil. Bu pazar yakında Apple dışındaki ciddi rakiplerin de gelmesiyle oldukça rekabetçi bir yapıya kavuşacak. Kısacası RIM’ın işi oldukça zor.

Bir cevap yazın