Respawn Entertainment’ın %80’i Eski Infinity Ward Çalışanı

Ne o şaşırdınız mı?

Eski Infinity Ward patronları Jason West ve Vince Zampella’nın geçtiğimiz yıl Activision çatısı altından kovulmalarının ardından kurdukları Respawn Entertainment’ın internet sitesi geçtiğimiz gün yayın hayatına başlamış ve hatta üzerinde çalıştıkları yeni oyunlarından bir de “bulanıklaştırılmış” ekran görüntüsü yayınlanmıştı.

Respawn’ın bu yeni projesinin ne olduğu konusunda henüz bir bilgimiz yok (bilim kurgu katkılı bir FPS söylentileri dışında). Ancak bildiğimiz bir şey varsa, o da Respawn’ın kadrosunun %80’i eski Infinity Ward çalışanlarından oluşuyor.

Firmanın şu an 53 çalışanı bulunuyor. Bunların 41 tanesi Jason ve Vince ile birlikte Infinity Ward’dan ayrılan isimler. Hatta 12 tanesi de ilk Call of Duty oyunundan bu yana ikiliyle birlikte çalışıyor.

Sözün özü; evet şu an “bildiğimiz” Infinity Ward’un yerinde yeller esiyor (Robert Bowling dışında tabii). Ancak Activision’ın da IW ismini yaşatma konusunda oldukça gayretli olduğunu da söylememiz gerek. Zira birçok oyunsever hala neler olup bittiğinden bihaber…

Respawn’dan gelecek yeni haberleri beklemeye devam ediyoruz.

Respawn tease 2 01

Hmm... Gerçekten ilginç.

3 Yorum

  1. İsmimzorunlumu

    Ortadaki bina kesinlikle ahır değil.Hani crysis2 de de görüyoruz.Gerekli araç gereç vs içeride bulunuyor.O tarz bir bina.Zaten çevresinde de elektirk direği veya gözlem kuleleri var.Kapalı bir hava ve yağmurlu bir ortam var.Kesin uzaylılarda vardır 🙂

  2. Ziyaretçi

    Valla ortadaki şeyi dinozora benzettim ben şu uzun boyunlu, ağaç yapraklarını yiyen türlerden..etrafta da orman havası var mantıklı geldi.modern warfare kadar kaliteli olmasa da güzel bir şey olacaktır.

Bir cevap yazın