Respawn Entertainment Hollywood’a Kancayı Taktı

Call of Duty markasının yaratıcıları, Ian McCraig’in ardından Matt Codd’u da kadrosuna kattı. Peki kim bu isimler?

Her ne kadar isim hakkı şimdilik Activision ve Infinity Ward’da gibi görünüyor olsa da, Call of Duty serisinin (özellikle de Modern Warfare) yakaladığı dillere destan başarının gerçek mimarları yaşamlarına Respawn Entertainment çatısı altında devem ediyor bildiğiniz gibi. Lakin aradan 1.5 yıl ve iki E3 fuarı geçmesine rağmen, hala bu dahi çocukların yeni oyun projesini öğrenme fırsatı bulamadık. Haziran ayının son günlerinde yayına başlayan resmi internet sitesi ve yayınlanan bulanık ekran görüntüsü de merakımızı gidermeye yetmedi açıkçası.

Bizler bu sis perdesinin ardından çıkacak projeyi bekleyeduralım, Respawn da kadrosunu güçlendirmeye devam ediyor. Hem de yetenekli Hollywood sanatçılarıyla.

En son Mayıs ayının sonlarında yeni Star Wars üçlemesi ve Harry Potter: Ateş Kadehi gibi yapımlarda görev almış; hatta Prenses Amidala ve Darth Maul gibi büyük beğeni toplayan tasarımlara imza atmış Ian McCraig’i kadrosuna katan Respawn, Matt Codd ile de anlaştı. Bu yetenekli adamı ise 12 Maymun, Er Ryan’ı Kurtarmak, The Chronicles of Riddick ve Serenity gibi dev yapımlar için yaptığı sanatsal çalışmalardan tanıyoruz.

Evet, Guerilla Games’in Kiilzone 3 için James Cameron ile anlaşması kadar sansasyonel değil belki. Ancak milyonlarca insanın hayranlık beslediği dev yapımların yaratım aşamasında görev almış bu isimleri oyun endüstrisinde görmek heyecan verici.

Bir cevap yazın