Respawn Entertainment E3 2010’da Büyük Bir Duyuru Yapmaya Hazırlanıyor

Call of Duty’nin yaratıcıları, Infinity Ward’dan olaylı bir şekilde kovulmalarının ardından yeni projelerini E3 2010’da açıklayacak gibi görünüyor.

Activision’ın arkamızdan iş çeviriyorlar bahanesiyle Infinity Ward’dan kovduğu Jason West ve Vince Zampella, kısa bir süre sonra Respawn Entertainment adında yeni bir oyun stüdyosu kurarak EA ile anlaşmıştı hatırlarsanız. Bu süreci de Infinity Ward çalışanlarının bir bir istifa ederek Respawn’a katılması izlemişti.

Bu enteresan olayların ardındansa gözler, Respawn Entertainment’ın üzerinde çalışacağı yeni projeye odaklanmıştı. Neyse ki bu haberi duymak için uzun bir süre beklememiz gerekmeyecek. Zira Jason West ve Vince Zampella, ortak Facebook hesaplarından yeni projelerini merakla bekleyen oyunseverler için ufak bir duyuru yapmışlar.

“Gelecek hafta E3’te büyük bir duyurumuz var. Bizi izlemeye devam edin.”

Respawn’ın 1 Mayıs’ta işbaşı yaptığını düşünürsek, E3 2010’da bize kayda değer bir şeyler göstermeleri pek mümkün değil. Yine de Call of Duty gibi büyük bir marka yaratmış ekibin üzerinde çalıştığı yeni fikirleri öğrenmek için sabırsızlıkla bekliyoruz.

4 Yorum

 1. punisher_89

  Uğur abi belki de Activision pekte haksız sayılmaz kovulmaları ardından daha dava sonuçlanmadan Respawn Entertainment’ı açmaları ve E3’te büyük duyuruları bunlar kısa zamanda alınıp uygulanmış kararlar değil  bence Jason West ve Vince Zampella egolarını dışarı vurdular gördüğüm kadarı ile ilk modern warfare oyununun getirdiği sesten sonra ikinci ve üçüncü adam olmak zorlarına gitti heralde tahminim ilk oyunun  başarısından sonra ayrılma kararı alıp kendileri patron olmak istemişlerdir yanılıyo da olabilirim

 2. Uğur Yurtsever

  Punisher, aslına bakarsan ben de benzer şeyleri düşünüyorum ve hemen her fırsatta dile getiriyorum.

  Jason ve Vince’in ilk Modern Warfare oyunundan sonra bu kararları almış olduğu gayet açık. Bu süre zarfında EA ile görüşmüş ve Activision da bunu fark etmiş olabilir. Böylece ödenecek bonus ücretleri de ileri tarihe erteleyip Modern Warfare 3’ün yapım aşamasına geçmesi şartına bağlamış olabilir.

  Hatta Modern Warfare 2’de dedicated server olmayışı da bizzat IW’nin kendi projesiydi ve IW.net’i her ortamda savunmaktan geri kalmadılar. Açıkçası Activision’dan ayrılma kararını çoktan almış bir firmanın bu tip garip yatırımlar altına girmesi de çok ama çok manidar.

  Zaten Infinity Ward’un büyük bir kısmı, Medal of Honor: Allied Assault’tan sonra 2015 Inc. ve EA’den benzer şekillerde ayrılmış insanlar.

  Bunu Activision’ı koruma için söylemiyorum. Ancak dünya üzerindeki hangi şirketi ele alırsak alalım, kendisine zarar verecek girişimlerden uzak durmaya çalışacaktır. Bu bağlamda Activision’ın başka firmalarla görüşen (ki bütün süreç bunun doğruluğunu ispatlıyor) Jason ve Vince’i sepetlemesi son derece doğal bir sonuç. Evet, Activision sütten çıkma ak kaşık değil (özellikle Guitar Hero gibi marka politikalarında); ancak Modern Warfare 2 için konuşacak olursak, yüksek fiyat politikasından özel sunuculara hepsi IW’nin isteklerinin bir sonucuydu. Aylarca PC platformu için IW.net’e özel yatırımlar yapıldığını duyurdular. Kimbilir bu işlemler için Activision’a ne kadar masraf kestiler.

  Sözün özü bu düşüncelerine katılıyorum.

Bir cevap yazın