Resistance 3’ten Yeni Detaylar

Insomniac Games, yeni oyunlarının çoklu oyuncu modları hakkında merak edilen birkaç soruyu yanıtladı.

Eylül ayında raflarla buluşmasını beklediğimiz ve bizleri ikinci oyunun dört yıl sonrasına (1957) götürecek  Resistance 3’de ilk iki oyundaki Nathan Hale yerine Joseph Capelli isimli yeni bir karakterin hikayesine konuk olacağız. Chimera’nın hakim ırk olup, hayatta kalmayı başaran insanların açlıktan yamyamlığa başladığı bu distopik dünyada insanların son direnişine götürecek Resistance 3, yine dudak uçuklatan görselleri, heyecanlı hikayesi ve co-op mekanikleriyle bu yılın en iyi FPS oyunlarından biri olmaya aday.

Resistance 3, Insomniac’ın PlayStation 3’e özel son oyunu olması yönünden de önem taşıyor. Firmanın yeni oyunu Overstrike, Xbox 360 için de raflarda olacak.

Resistance 3, yalnızca tek kişilik senaryosuyla iddialı gelmiyor. Çoklu oyuncu modları ve co-op mekanikleri de Resistance 3’ün ses getirecek yanları arasında. Insomniac topluluk yöneticisi James Stevenson, bu konuda merak edilen birkaç soruya açıklık getirmiş:

  • Çoklu oyuncu modlarının daha önce 16 kişiye kadar (8’e 8) destek vereceği açıklanmıştı. Harita büyüklükleri de buna göre olacak tabii. Ancak Insomniac, daha küçük oyuncu grupları için de haritalar tasarlamayı ihmal etmiyor. 4’e 4 ve 2’ye 2 haritaları da olacak.
  • Oyun detaylı bir matchmaking sistemine sahip olacak ve ne kadar büyük bir haritada oynamak istediğimizi de seçebileceğiz.

Peki daha önce açıklanan bilgiler nelerdi? Bir hatırlayalım isterseniz:

  • Oyunda oldukça derin bir özelleştirme ve karakter geliştirme sistemi olacak.
  • Co-op modunda da takım oyununa yönelik bir karakter geliştirme sistemi yer alacak. Böylece her oyuncu takım içinde kendilerine farklı roller yaratabilecek. Oyuncular farklı destek, saldırı ve taktiksel yetenekler seçip onlara seviye atlatabilecek.
  • Çoklu oyuncu ve co-op modları bölünmüş ekranda farklı PSN hesaplarıyla oynanabilecek.
  • Sony’nin yeni 3D teknolojisi de ilk kez Resistance 3 ile görücüye çıkacak.  birlikte piyasaya sürülecek. Bu teknoloji sayesinde bölünmüş ekran (split screen) tarihe karışacak ve her oyuncu ekrana baktığında kendi görüntüsünü tam ekran olarak görebilecek. 24″ 3D ekran, 3D gözlük, HDMI kablo ve bir adet Resistance 3 kopyasına sahip olacak bir paket hazırlanıyor. Paket, 500$’lık bir satış fiyatına sahip olacak. Türkiye’ye de gelecek; ancak satış fiyatı henüz netlik kazanmış değil.

Resistance 3 ile randevumuz 6 Eylül. Merakla beklemeye devam ediyoruz.

Bir cevap yazın