Resistance 3’ten Yeni Detaylar

Bölünmüş ekranda multiplayer, hatta fazlası…

Bir süredir Xbox 360’ta olup da PlayStation 3 de olmayan bir özellik vardı. Bir arkadaşınızı yanınıza alarak aynı ekranda farklı hesaplarla online çoklu oyuncu deneyimi yaşamak. Özellikle Call of Duty: Black Ops, bu yönden PlayStation 3 sahiplerini hayal kırıklığına uğratmıştı. Ne var ki bu yılın en çok beklenen PlayStation 3 oyunlarından biri olan Resistance 3, bu güzel deneyimi oyunseverlere yaşatmak için geliyor. Zira Insomniac Games topluluk yöneticisi James Stevenson, Resistance 3 resmi forumlarında yaptığı açıklamayla bölünmüş ekranda farklı PSN hesaplarından online çoklu oyuncu desteğinin müjdesini verdi.

Resistance 3’ün çoklu oyuncu modları, 16 kişiye kadar destek verecek ve bizleri tek kişilik senaryodaki mekanların yanı sıra dünyanın farklı yerlerinde insanlar ile Chimera’nın vahşi savaşına konuk edecek.

Eylül ayında raflarla buluşmasını beklediğimiz ve ikinci oyunun dört yıl sonrasında (1957) geçecek  Resistance 3’ün tek kişilik hikayesiyse, ilk iki oyundaki Nathan Hale yerine Steve Campelli isimli yeni bir karakterin hikayesine odaklanacak. Bizleri Chimera’nın hakim ırk olup, hayatta kalmayı başaran insanların açlıktan yamyamlığa başladığı bu distopik dünyada insanoğlunun son direnişine götürecek Resistance 3, yine dudak uçuklatan görselleri, heyecanlı hikayesi, co-op mekanikleri ve çoklu oyuncu modlarıyla bu yılın en iyi FPS oyunlarından biri olmaya aday.

Bir cevap yazın