Resistance 3’ten Multiplayer Videoları

Seaside ve Trainyard haritalarında mermi yağmuru…

Insomniac Games, 6 Eylül’de raflarda olacak yeni oyunu Resistance 3’ün çoklu oyuncu modlarından iki kısa oynanış videosu yayınlamış. İlk video bizleri bir zamanlar barışçıl ve sakin insanların yaşadığı bir kıyı kasabasına götürüyor. İkinci videoda ise trenlerin zamanında hareket etmesini sağlamamız gereken bir tren istasyonuna konuk oluyoruz.

Yeri gelmişken Resistance 3’ün çoklu oyuncu modlarından da birkaç ufak bilgiyi hatırlatalım sizlere.

  • Çoklu oyuncu modları 16 kişiye kadar (8’e 8) destek verecek. Harita büyüklükleri de buna göre olacak tabii. Ancak Insomniac, daha küçük oyuncu grupları için de haritalar tasarlamayı ihmal etmiyor. 4’e 4 ve 2’ye 2 haritaları da olacak.
  • Oyun detaylı bir matchmaking sistemine sahip olacak ve ne kadar büyük bir haritada oynamak istediğimizi de seçebileceğiz.
  • Oyunda oldukça derin bir özelleştirme ve karakter geliştirme sistemi olacak.
  • Co-op modunda da takım oyununa yönelik bir karakter geliştirme sistemi yer alacak. Böylece her oyuncu takım içinde kendilerine farklı roller yaratabilecek. Oyuncular farklı destek, saldırı ve taktiksel yetenekler seçip onlara seviye atlatabilecek.
  • Çoklu oyuncu ve co-op modları bölünmüş ekranda farklı PSN hesaplarıyla oynanabilecek.
  • Sony’nin yeni 3D teknolojisi de ilk kez Resistance 3 ile görücüye çıkacak.  birlikte piyasaya sürülecek. Bu teknoloji sayesinde bölünmüş ekran (split screen) tarihe karışacak ve her oyuncu ekrana baktığında kendi görüntüsünü tam ekran olarak görebilecek. 24″ 3D ekran, 3D gözlük, HDMI kablo ve bir adet Resistance 3 kopyasına sahip olacak bir paket hazırlanıyor. Paket, 500$’lık bir satış fiyatına sahip olacak. Türkiye’ye de gelecek; ancak satış fiyatı henüz netlik kazanmış değil.

İyi seyirler.

Bir cevap yazın