Resident Evil: Operation Raccoon City’den İlk Video

Yeni Resident Evil oyunundan ilk videoyu yayınladı.

Bir süredir ortalıkta dolanan takım tabanlı Resident Evil oyunu söylentileri geçtiğimiz gün gerçek olmuş ve Resident Evil: Operation Raccoon City duyurulmuştu hatırlarsanız. SOCOM serisinden tanıdığımız Slant Six Games’in geliştirdiği ve takım tabanlı oynanış mekaniklerine sahip olacak bu yeni Resident Evil oyunu, aynı zamanda serinin Capcom tarafından geliştirilmeyen ilk oyunu olma özelliğini taşıyor. Dolayısıyla seriye gerçek kimliğini katan Shinji Mikami ismini de artık unutsak fena olmaz.

Yayınlanan videoya bakarak oyunla ilgili bir yargıda bulunmak pek mümkün olmasa da; Resident Evil 5’in epey eleştiri alan aydınlık ortamlarından sonra Raccoon City’e dönülüyor olması hayranları memnun edebilir. Bu arada videonun sonunda “ne oluyor lan burada” tribine giren karakterin Resident Evil 2 ve Resident Evil 4’den hatırlayacağınız Leon S. Kennedy olduğunu belirteyim. Belki gözden kaçar.

Resident Evil: Operation Raccoon City, kış aylarında raflarda olacak.

 

4 Yorum

 1. Uğur Yurtsever

  Şimdilik Leon’un oynanabilir olup olmayacağıyla ilgili bir bilgi yok. Ancak muhtemelen oynanabilir bir karakter olmayacak. Zira anladığım kadarıyla oyun Resident Evil 2 ile aynı zaman diliminde geçecek (Eylül 1998) ve T-Virus faciasını farklı karakterlerin gözlerinden yaşayacağız.

  Videoda gördüğümüz sahne de muhtemelen Leon’un polis teşkilatında işe başlamak için Raccoon City’e geldiği anı gösteriyor.

 2. Ziyaretçi

  Leon S. Kennedy ile oynayamayacağız. Ancak onu istersek öldürebileceğiz, istersek koruyabileceğiz. Tamamı ile size kalmış, ayrıca oyundan tek isteğim Open World olması, umarım düşündüğüm gibi olur..

 3. atakan

  aslında Leon S. Kennedy nin öldüğünü gösteriyor ama resident evil4 de yaşıyor ve leon un raccon oparasyonunda kurtulanlardan olduğu yazıyor yani tam olarak öldüğü söylenemez

Bir cevap yazın