Resident Evil Operation Raccoon City İnceleme

Doğrusunu söylemek gerekirse Resident Evil Operation Raccoon City, bu sene merakla beklediğim oyunların başında geliyordu. Serinin sıkı bir fanı olmam bir tarafa, yapımın iki ve üçüncü oyunla aynı zaman diliminde geçiyor olması ve o atmosferi yansıtacak olması beni fazlaca heyecanlandırmıştı. Zira oyun elime geçtiğinde de aynı duygularla geçtim konsolun başına. Fakat sonra olan oldu. Capcom’un batılı Slant Six Games’e emanet ettiği canım projenin soluşunu gözlerimle gördüm. Yazmaya neresinden başlasam açıkça kararsızım. Şimdiden belirtmeliyim ki bir iki nokta haricinde tamamen eleştirel bir inceleme çıkacak ortaya. Hatta o bir iki noktayı da direk yazımın en başında belirteyim ki, oyunda olumlu nokta arayan arkadaşlar tüm yazıyı okumak zorunda kalmasın.

Evet arkadaşlar, Resident Evil Operation Raccoon City’nin en iyi yanlarından birisi iki ve üçüncü oyunda dolaştığımız mekanların bire bir aynı olarak oyuna aktarılması olmuş. Eğer ki serinin sıkı bir fanıysanız bazı noktalarda dolaşırken “ sanki burayı daha önce görmüştüm” hissiyatına kapılabiliyorsunuz. Diğer bir olumlu nokta ise Resident Evil 2 ve Resindent Evil 3’te ki karakterlerle oyun boyunca yollarımızın kesişmesi. Leon S. Kennedy’den Nemesis’e kadar bir çok tanıdık karakterle oyun boyunca burun buruna geliyoruz.

Peki biz kimiz? Bu sefer hükümetten bir polis yerine bütün olayların sorumlusu olan Umbrella şirketinin üst düzey bir askeri olarak Raccoon City’e giriş yapıyoruz. Amacımız ise Resident Evil 2 ve Resident Evil 3’te tam bir cehenneme dönen Raccoon City’i temizleyerek olayları kontrol altına almak.

10 Yorum

 1. Osman Tufan

  🙂 PS3’te crack var da biz mi bilmiyoruz acaba 🙂

  Şaka bir yana arkadaşlar, incelediğimiz oyunlar bizlere dağıtımcılardan gelen tamamen orjinal oyunlardır. Bilginize.

 2. emir

  bir resident evil hatta bir zombie filmi ve oyunu hastası olarak hayatımda ilk defa içinde zombi olan bir oyunu yarıda bıraktım ve kaldı ki bu oyun resident evil. çok üzdün bizi çook. yeni oyunu bekliyoruz. gördüğüm kadarıyla çok başarılı olacağa benziyor…

 3. Cemo

  Arkadaslar bende bir umut aldım resident evil serisini çok seviyordum defalarca oynadım bu yeni seri tam bir hayal kırıklıgı üzülerek söylüyorum oyunu oynadım 15-20 dakika sonra kapatıp sildim. Resident Evil serisi ile alakası yok oyunu mahvetmişler =) Almak isteyenlere duyurulur =)

Bir cevap yazın