Resident Evil 6’dan Detaylar

Merak edilen sorular yanıtlarını buluyor.

Yeni yılın merakla beklenilen oyunlarından biri Resident Evil 6’dan detaylar gelmeye devam ediyor. Oyun nerede ve hangi zamanda geçiyor, karakterler profilleri ve birçok diğer birçok soru işareti yanıtlarını buluyor.

Oyun nerede geçiyor?

Chris Redfield’ın oyun sırasında Çin’e gideceği daha önce duyurulmuştu, şimdi ise Çin’de kullanılacak ana bölgenin Lanshiang isminde kurgusal bir liman kenti olduğu açıklandı.

RE6 hangi zamanda geçiyor?

Oyunun geçtiği zamanla ilgili kafa karışıklığı mevcuttu; Capcom’dan gelen açıklamalar Resident Evil 6’nın 2013 yılında geçtiğini gösteriyor.

Karakter profilleri:

Leon S. Kennedy: Leon, Raccoon City olayının ardından bizzat daha sonra Amerika Birleşik Devletleri Başkanı olan Adam Benford tarafından ABD hükümet ajanı olarak atanmıştı. Raccoon City kabusundan sonra Leon hayatını biyoterörizmi ortadan kaldırmaya adamıştı.

Helena Harper: Helena da aynı Leon gibi bir hükümet ajanıydı, ama Başkanın kişisel korumalarından biri olarak görev yapmak üzere Gizli Servis’e transfer olmak üzereydi. Helena duyuru fragmanında Leon’a olaydan kendisinin sorumlu olduğunu itiraf etmişti.

Chris Redfield: Biyoterörizm ile savaşına BSAA lideri olarak devam eden eski S.T.A.R.S üyesi Chris, RE6’da konu alınan olaylardan altı ay önce kişisel bir travma geçirmişti. Buna rağmen büyük bir biyoterörist saldırısını ortaya çıkarmak üzere Çin’e giderek BSAA’daki meslektaşlarına katıldı.

Gizemli üçüncü ana karakter: Hala daha bu karakterin gerçek kimliğini ortaya çıkarmaya çalışıyoruz, ama kendisinin şu anda Doğu Avrupa’da yoğun biçimde B.O.W. kullanımının rapor edildiği kanlı bir savaşta paralı asker olarak görev yaptığını biliyoruz. Bir gün kendisine dünyayı kurtaracak adam olduğu söylenmişti. Bunun anlamını pek idrak edemese de, bundan ne kadar para kaldıracağını düşünmeye başlamıştı.

Ingrid Hunnigan: Bir Saha Operasyonları Destek (FOS) üyesi olan Ingrid uzun zamandır Leon ile birlikte çalışmakta ve aralarında karşılıklı bir güven bulunmaktadır.

Adam Benford: Amerika Birleşik Devletleri Başkanı ve Raccoon City olayından sonra Leon’u işe alan kişi.

Peki Düşmanlarınız kimler?

Zombiler: Evet zombiler geri döndü ve artık önceki oyunlardakilerden farklı olarak koşabiliyor, üzerinize zıplayabiliyor ve hatta silah kullanabiliyorlar.

J’avo: Kendisine BSAA tarafından Sırpça “şeytan” anlamına gelen bu isim verilen J’avo, Resident Evil 6’dan 6 ay önce Doğu Avrupa’daki savaş bölgesinde ortaya çıkmıştır. J’avo halen belli başlı insan özelliklerini taşımaktadır – konuşmaları anlayabilmekte, grup olarak çalışabilmekte ve silah kullanabilmektedir – ama aynı zamanda inanılmaz derecede saldırgandır ve yaptıklarının çoğu saf içgüdüden kaynaklanmaktadır.

J’avo zarar gördüğünde kendini yenileyebilme yeteneğine sahiptir. Ama çok yoğun zarar görürse etkilenen vücut parçası mutasyona uğramaktadır, yani oyuncular bu beklenmedik değişimlere karşı stratejilerini gözden geçirip uyum sağlamak zorunda olacaktır.

Yeni kontrol sistemi nasıl çalışıyor?

Resident Evil 6 oyuncuların geliştirilmiş yakın saldırılara ek olarak hareket ederken ateş edebilecekleri, kayabilecekleri, istedikleri yönde yuvarlanabilecekleri ve siper alabilecekleri yenilenmiş bir kontrol sistemi içeriyor.

Oyun bir aksilik olmazsa 20 Kasım Xbox 360 ve PS3 platformları için raflarda olacak. PC oyuncularının ise bir süre beklemesi gerekiyor.

2 Yorum

Bir cevap yazın