Resident Evil 6 Duyuruldu

İlk video, ilk detaylar ve çıkış tarihi…

En son Eylül ayıydı yanılmıyorsam. Resident Evil 6’nın Tokyo Game Show’da resmen duyurulacağı söylentileri ortalıkta dolaşmaya başlamış ve hatta sonradan sahte olduğu anlaşılacak bir de sahte teaser video ortaya çıkmıştı. Ancak hepimiz bir şeyden emindik: Resident Evil 6 yapım aşamasındaydı. Ve evet, nihayet beklenen oldu. Capcom, Resident Evil 6’yı resmen duyurdu.

Capcom’dan gelen ilk detaylar oyunun Japonya’daki Capcom stüdyolarında geliştirilmekte olduğunu ve bir aksilik olmazsa 20 Kasım’da Xbox 360 ve PlayStation 3 platformları için raflarda olacağını gösteriyor. PC versiyonu ise daha sonra gelecek.

Serinin iki esas oğlanı Leon S. Kennedy ve Chris Redfield’ı ilk kez bir arada göreceğimiz oyun, Raccoon City’de yaşananların 10 yıl sonrasında geçecek ve bizleri ABD’den Çin’e uzanan korku ve “biyoterörizm” dolu bir yolculuğa çıkaracak. (evet, özellikle Resident Evil 5’ten sonra bu sefer gerçekten korksak iyi olur)

Leon ve Chris oynanabilir olacaklar, ama kendilerine has hikaye akışları olacak (yani ortaya çıkan bilgilere bakılırsa co-op partneri falan değiller). Ancak hikayeleri oyunun bir noktasında kesişecek. Ayrıca henüz açıklanmayan ve kendine has hikaye akışına sahip üçüncü bir karakter daha var. İşin güzel yanı her üç hikaye de oyunun başından itibaren açık olacak ve bölüm aralarında hikayeler arasında istediğimiz gibi geçiş yapabileceğiz (Aliens vs Predator veya Call of Juarez: The Cartel hesabı). Bu üç hikayeyi tamamladıktan sonra ise Ada Wong’un oynanabilir olacağı söyleniyor.

Öte yandan ortaya çıkan ilk bilgiler oyunun Resident Evil 4’ün korku/aksiyon karışımı oynanışıyla Resident Evil 5’in salt aksiyonu arasında bir yerlerde olacağını gösteriyor. Ayrıca yayınlanan 3 dakikalık tanıtım videosundan görebildiğimiz kadarıyla Gears of War 3 tadında bir siper mekaniği ve yakın dövüş öğeleri de bizleri bekliyor.

Yeni detaylar ortaya çıkana kadar bu harika videoyla idare etmek durumundayız.

İyi seyirler.

Bir cevap yazın