Red Orchestra 2: Heroes of Stalingrad İnceleme

Silahın Nişangahını Düşmana Doğrultmak

Oyunun üç  farklı oyun modu var: Bildiğimiz Team Deathmatch olan ve bana kalırsa Red Orchestra 2’nin atmosferine hiç uymayan Firefight (aynı zamanda tam bir kampfest bu mod), her iki tarafında belli bölgeleri ele geçirip belli bölgeleri koruduğu Territory ve Territory modunun tek canlı varyasyonu Countdown. Bu modlardan en çok oynan elbette tahmin edeceğiniz üzere Territory. Territory modunun en güzel yanı rastgele sağda solda adam öldürenlere hiç bir ödül vermeyip görevlerle ilgili birşeyler yapanları rastgele elli adam öldürenden daha yüksekte tutması. Şöyle ki eğer korumanız gereken noktanın içerisinden adam öldürürseniz artı üç takım puanı alıyorsunuz. Eğer saldırmanız gereken noktadaki adamı öldürürseniz yine artı üç puan alıyorsunuz. Eğer korumanız gereken yerden ateş edip saldırmanız gereken yerdeki adamı öldürürseniz artı altı alıyorsunuz. Bunu dört-beş kere yaparsanız bir anda birinciliğe yükselmeniz işten bile değil. Kısacası oyun takımına yardım edenleri mükemmel bir şekilde ödüllendiriyor, rastgele adam öldürenlerden çok daha fazla puan almalarına ve çok daha hızlı bir şekilde seviye atlamalarına sebep oluyor. Harika bir sistem, henüz herhangi bir eksi tarafını görmedim diyebilirim.

Ro 2 11 0

Komutanın dürbünle bakıp gereken yere hava saldırısı emrini verebilmesi için hayatta kalması gerekiyor.

Bunun yanında komutanı veya ekip liderini korumak da artı takım puanı kazanmanıza sebep oluyor. Eğer komutana nişan almış, komutanın yakınlarındaki veya komutanın ateş ettiği bir askeri harcarsanız ekstra takım puanı alıyorsunuz. “Neden komutanı koruyayım ki, bana ne” diyebilirsiniz, o zaman ben de size komutanın tekrar doğmasının oyunun kaderini büyük ölçüde etkilediğini söylerim. Evet, eğer komutanınızın sürekli ölmesine izin verirseniz düşmanları işaretleme, sizi hızlı bir şekilde oyuna döndürme, belli bir bölgeyi bombalama gibi harika özellikleri olan komutandan  oyun boyunca mahrum kalacaksınız, tabi bu süre içerisinde karşı takımın komutanı hayattaysa büyük bir dezavantaj içerisinde olacaksınız. Hala “komutandan bana ne” diyen var mı?

4 Yorum

  1. Zeratul

    Şu oyuna akşam bir daha bakayım, zira burda anlatılanların yarısını bile hissetmedim oyunda, kolay oyunlara alışkın olmamızdan kaynaklı birşey olsa gerek bu.
    Düşman görürseniz oyunda vede onu vurursanız kendinize aferin diyin ve kendinizi ödüllendirin, belki biraz abartılı oldu ama o derece zor geldi bana. Nerden geldiği belli olmayan mermilerle bombalarla ölmek oyundaki en büyük aksiyon gibi.
    Fazlasıyla gerçekci bir oynanış söz konusu, ramboculuk oynadığımız diğer oyunlarla kıyaslamaya girmeyin derim hayal kırıklığı yaşarsınız.

  2. onur_

    Battlefield 3 gibi bir oyun geliyorken bu grafiklerle ayakta kalması çok zor ama oyunu ben de çok beğendim. Atmosfer çok güçlü bi kere. Adam öldürünce bu kadar sevindiğim başka oyun oynamamıştım. Düşmanı görmek çok zor sabırlı olmak gerekiyor falan. Biraz da ping sorunu yaşıyorum gerçi ve bu da oyunu etkiliyor biraz.

Bir cevap yazın