Red Faction: Armageddon Ertelendi

Ertelenen bir oyun haberi daha…

Yeni video, yeni oyun içi resimler, yeni detaylar, sahte oyun haberleri, Gamespot ve IGN’den X oyuna yüksek puanlar :)… Belki listenin sonunda bahsettiğim haberleri bizde hiç okumuyorsunuz ama diğer oyun haberlerine alışkınızdır. Aslında alıştığımız, sık sık okuduğumuz ve nefret ettiğimiz bir oyun haberi çeşidi daha var: ertelenen oyunların haberleri.

Eskiden oyunların ertelenme haberleri genellikle geliştirme sürecinde yaşanan plansızlıktan veya aksiliklerden kaynaklanırdı ama artık belirli dönemlerde yaşanan oyun enflasyonundan etkilenmek istemeyen firmaların da oyunlarını ertelendiğini görüyoruz.

Red Faction: Armageddon

İşte yukarıda bahsettiğim oyun erteleme haberlerine bir yenisi daha eklendi: THQ, Red Faction: Armageddon’u 2011 Mayıs ayına ertelediğini duyurdu. Red Faction: Armageddon daha önce 2011 Mart ayı için duyurulmuştu. Ertelenmenin sebebi tam olarak belirtilmemişse de tahminimiz; THQ’nın, 2011 ilk çeyreğindeki AAA oyun enflasyonundan kaçmak istemesi.

Red Faction: Guerilla’dan daha karanlık, daha çizgisel ve muhtemelen daha başarılı shooter mekaniklerine sahip olacak olan Red Faction: Argameddon’u satın almak için biriktirdiğiniz parayı artık Crysis 2’i satın almak için düşünebilirsiniz. Bilmiyorum belki de tam tersini yapmanız gerekebilir. Dereyi görmeden paçayı sıvamamak lazım…

Bir cevap yazın