Red Dead Redemption İçin 30 Dakikalık Video Yolda

The Proposition (Teklif- 2005), beyazperdede izlemeyi pek sevmediğim western temalı filmlere çok farklı bir açıdan yaklaşan, oldukça sıradışı bir Avustralya yapımıydı. Kendi kendime yeni işlerini takip etmeye söz verdiğim Avustralyalı yönetmen John Hillcoat, geçtiğimiz aylarda izlediğimiz post apokaliptik yolculuk filmi The Road ile de beni büyülemeyi başardı açıkçası.

Bugün de Televizyon dünyasına yakınlığıyla tanınan the Futon Critic sitesi, Fox aracılığıyla, Rockstar’ın Red Dead Redemption için oyunun çıkış tarihine yakın bir zamanda yayınlanacak 30 dakikalık machinima tarzında muhteşem bir videoyu, Avustralyalı yönetmen John Hillcoat’un da yardımlarıyla hazırladığını duyurdu.

Bu andan itibaren bu videoyu oyundan daha büyük bir merakla beklemeye başladım desem abartmış olmam sanırım. Hele ki bu video birazcık da The Proposition etkisi taşırsa, bugüne kadar yapılmış en iyi oyun videolarından birine hazır olun derim.

Red Dead Redemption, 21 Mayıs’ta PS3 ve Xbox 360 platformları için raflarda olacak. Videonun ise 18 Mayıs’ta yayınlanması bekleniyor.

Bir cevap yazın