Rebellion Alien Versus Preadator İçin Oldukça İddialı

Rogue Warrior ve Shellshock 2: Blood Trials, uzak durmanız gereken iki oyun. Bu iki oyunun geliştiricisi Rebellion, şimdi de çok daha iddialı bir oyun olan Aliens Versus Preadator’u (AvP) geliştiriyor. O zaman ister istemez aklımıza şu soru geliyor: Rebellion AvP’nin hakkını verebilecek mi?

Bu soru Rogue Warrior incelerken benim de aklıma gelmişti. Ama Rogue Warrior’da Rebellion’nun mazereti vardı. İlk Rogue Warrior’u başka bir firma geliştiriyordu fakat Bethesda firmanın çıkardığı işten memnun kalmayarak oyunu tamamlaması için Rebellion’a vermişti. Haliyle suyunun suyu bir oyunun güzel olmasını beklemez saflık olurdu.

Oynamadım fakat Shellshock 2: Blood Trials için de güzel şeyler söylemiyorlar.

Xbox 360 dergisi aklımızdaki soruları Rebellion baş tasarımcısı Alex Moore’a sormuş.

Rogue Warrior ve Shellshock 2 oyunlarından sonra oyun severler AvP’nin akıbetinden endişelenmiş mealindeki soruya Alex Moore şöyle cevap vermiş:

Rogue Warrior ve Shellshock 2 hatır için yapılan işlerdi. Bu oyunları geliştirirken çok zor anlar yaşadık ve aşılması gereken güçlüklerle karşılaştık ama AvP bizim neler yapabileceğimizi ve oyun severlere neler sunabileceğimizi gösterebileceğimiz bir oyun.

Rebellion’a hatır için iş yapmamasını ve eski bir sözü aklından hiç çıkarmamasını tavsiye ediyoruz. “İmaj her şeydir Susuzluk hiçbir şey” Ya da tam tersi miydi?

2 Yorum

  1. Uğur Yurtsever

    Eklemem gereken bir şey var ki o da harikalar yaratan ilk Alien vs. Predator (1999) oyununu da Rebellion’ın geliştirmiş olduğu. Yani umutlanmamız için birçok neden var.

Bir cevap yazın