Rainbow Six: Patriots Duyuruldu

Beklenen oldu!

Doğrusunu söylemek gerekirse Ubisoft’un birkaç gün önce Rainbow6Patriots.com ve RainbowsixPatriots.com adreslerini kaydettirmesinin ardından yeni Rainbow Six oyununun ismi belli gibiydi: Patriots… Nihayet resmi duyuru da geldi.

Ubisoft Montreal, Ubisoft Toronto ve Ubisoft Red Storm (ki bu arkadaşlar serinin de yaratıcısı aynı zamanda) stüdyolarının ortaklaşa geliştirdiği Tom Clancy’s Rainbow Six: Patriots, 2013 yılı içerisinde PS3, Xbox 360 ve PC platformları için raflarda olacak.

Ubisoft’tan gelen ilk açıklamalar, oyunun günümüz terör olaylarını gerçekçi bir şekilde yansıtacağını (ne kadar gerçekçi Sam Amca bilir tabii) ve oyuncuların bütün bu deneyimi farklı karakterlerin bakış açısından yaşama şansı yakalayacağını gösteriyor. Bununla birlikte oyunda oldukça zor ahlaki kararlar vermek zorunda kalacak ve karakterlerin terörü durdurabilmek için ne kadar ileri gidebileceklerini sorguladığı dramatik anlarla karşılaşcakmışız. Bu da oyunun tamamen yeni bir anlatım tekniğine sahip olacağı anlamına geliyor.

Serinin özüne sadık kalarak taktiksel bir oynanışa sahip olmasını beklediğimiz Rainbow Six: Patriots, co-op ve çoklu oyuncu modları da sunacak ve geliştirici ekibin sözlerine kulak verecek olursak takım oyununu da fazlasıyla ödüllendirecek. Hatta takım arkadaşlarımız arasında gelişmiş iletişim seçenekleri kullanabilecek ve “taktiksel infaz” denen yeni bir oynanış mekaniğiyle tanışacağız. Şimdilik fazla detay paylaşılmamış. Yakın zamanda somut bir şeyler de görmeye başlarız belki. Bekleyelim bakalım.

Rainbow 6 large

Bir cevap yazın