RAGE’den Yeni Video

id Software, RAGE ile 2011’e damga vuracak gibi…

Bizleri dev bir meteorun çarpmasıyla büyük bir yıkıma uğrayan dünyamızda post apokaliptik bir aksiyona davet eden RAGE, bildiğiniz gibi FPS türünün babası id Software’in 2004’teki Doom 3’ten bu yana geliştirdiği ilk oyun olma özelliğini taşıyor. id Software’in yeni oyun motoru idTech 5 ile geliştirdiği ve tek kelimeyle muhteşem görünen RAGE’i asıl ilginç kılansa, oyunda dünyaya çarpan Apophis isimi meteorun gerçekte de var olup 2030 yılında dünyanın çok yakınından geçecek olması (en azından yapılan hesaplamalar o yöndeymiş, bir kaza olmasın da.) Anlaşılan Carmack, uzay işleriyle ilgilenmenin meyvesini yemeye başlıyor.

RAGE, bizlere özgürce keşfedebileceğimiz geniş bir oyun dünyasının yanında envanter sistemi, silah geliştirme, kullanılabilecek farklı mermi çeşitleri ve yapılabilecek birçok farklı yan görev gibi hafif RPG öğeleri de sunuyor. Ayrıca araç kullanımı da oyunda önemli bir yer tutuyor. Bütün bunlar oyunun artistik tasarımıyla bir araya gelince, ortaya fazlaca Borderlands kokan bir oyun çıkıyor gibi görünse de, en azından ortada muhteşem bölüm tasarımları ve id Software’in kalitesine yakışan bir hikaye kurgusu olacağına kesin gözüyle bakabiliriz.

RAGE, hiç şüphe yok ki bu yılın en büyük FPS oyunlarından biri olmaya aday. Yayınlanan yeni videoda bunu fazlasıyla görebiliyoruz.

2 Yorum

  1. Sabertooth

    Çıktığı sonbahar dönemi içerisinde en sağlam oyunlardan biri olucak gibi. Biraz borderlands’ ada benziyor aslında. Bu oyunda Co-op olup olmuyacağı hakkında bilgisi olan varmı bu arada?

Bir cevap yazın