RAGE Sistem Gereksinimleri Açıklandı

Bilgisyarınız RAGE’i çalıştırabilecek mi? Bu sorunun yanıtını alma vakti geldi.

7 yıl önce raflara çıkan Doom 3’ten bu yana id Software’in geliştirdiği ilk oyun olma özelliği taşıyan ve bizleri Apophis adında dev bir meteorun (ki bu gerçekten şu an dünyamıza doğru yaklaşan bir meteor) çarpmasıyla büyük bir yıkıma uğrayan dünyamızda post apokaliptik bir aksiyona davet eden RAGE, 7 Ekim’de raflarda olacak.

Peki id Software’in çiçeği burnunda oyun motoru idTech 5 ile güçlenen bu yeni FPS/RPG karışımı, adam akıllı çalışmak için nasıl bir sistem istiyor. Bir dönem “abi benim sistemde çalışır mı” sorularının muhattabı id Software, bizlerden yine canavar bir sistem mi istiyor? Neyse ki bu soruyu daha fazla merak etmek zorunda değiliz. RAGE’in sistem gereksinimleri nihayet açıklandı.

En Az:

 • Win XP SP3, Vista, Win 7
 • İşlemci: Intel Core 2 Duo veya eş değer AMD
 • Bellek: 2GB
 • Sabit Disk: 25GB (!)
 • Ekran Kartı: GeForce 8800, Radeon HD 4200

Önerilen:

 • İşlemci: Intel Core 2 Quad veya eş değer AMD
 • Bellek: 4GB
 • Ekran Kartı: GeForce 9800 GTX, ATI Radeon HD 5550

Eh, hiç de fena görünmüyor. Sadece sabit diskimizde birazcık yer açmamız gerekebilir. 🙂

RAGE SS 2

17 Yorum

 1. xpugur

  en az sistem gereksiniminde yazan “GeForce 8800, Radeon HD 4200” ekran kartları nasıl kıyaslanmış böyle?? ikisi farklı seviye ekran kartı??

  yada

  GeForce 9800 GTX, ATI Radeon HD 5550 ?? 9800GTX nereeee hd 5550 neree??

  RAGE amd ye göre optimize edildiyse anlarım diycem de bu kadar fark yinede fazla gibi…

 2. Tahir Meylani

  id software’deki arkadaşların kafası kıyaktı heralde bu listeyi hazırlarken 😀

  Bu devirde önerilen ekran kartında HD 5550 mi olur? Hadi onu geçtim, xpugur’un da dediği gibi GeForce 8800 nerde Radeon HD 4200 nerde….

 3. mamad

  Bu açıklama id Software tarafından mı geldi acaba? Ekran kartı ciddi anlamda saçma. Hem de çok çok saçma. Yani HD4200 nedir ya? Şimdiye kadar ben hiçbir IGP’nin sistem gereksinimi olarak belirlendiğini görmedim.

  Bir yanlışlık olduğu çok açık. Kaldı ki id Software oyunları (oyun motorları) daima Nvidia kartlarla daha iyi çalışmıştır. Hatta Carmack amca hep Nvidia’dan övgü ile söz eder. Zannetmiyorum bunların doğru olduğunu.

  • Uğur Yurtsever

   Ekran kartı sürücünüzün güncel olduğundan emin olun. Bazı eski versiyon sürücülerde bu tip bir hata raporu alındığını duymuştum. Oyunun güncellemesini zaten yapmış olduğunuzu varsayıyorum.

 4. Ziyaretçi

  ya oyunun çalışıyo fakat her taraf siyah karelerle bürünmüş, nası anlatsam böyle iğrenç bir görüntü oluşuyo…mesela adamın suratının yarısı siyah siyah bölük börçük gibi yollar öyle…bunu nasıl düzeltirim?

  update 1 kurulu, ekran kartı güncel ati

   • Ziyaretçi

    hacım sana tapıyorum ne diyim…silmeden kurmustum ben yine vardı sorun..silip kurunca oldu…

   • Ziyaretçi

    ya şimdide kaydederken boyna hata raporu veriyo oyunun yarısı boşa gitti ha bire çift dikiş atıyorum…bunu nasıl çözebilirim?

   • gouranga

    Bu zannedersem korsan ile ilgili bir sorun. Kullandığın crack i kontrol et. Başkasıyla değiştir :

   • Ziyaretçi

    hacım herşey daha kötü oldu ya…4 5 tane crack denedim, hepsi daha berbat etti..grafikler bozuldu yine crack yüzüne…offf bi ton iş çıktı

Bir cevap yazın