RAGE Romanı Raflarla Buluştu

Maceraya ilk adımı kitap sayfalarında atmak isteyenler için.

Bethesda ve id Software, bizleri Apophis adında dev bir meteorun (ki bu gerçekten şu an dünyamıza doğru yaklaşan bir meteor) çarpmasıyla büyük bir yıkıma uğrayan dünyamızda post apokaliptik bir aksiyona davet eden yeni oyunlar RAGE için Mart ayında bir roman müjdesi vermişti hatırlarsanız. Evet, roman bugün piyasaya çıktı.

Aynı zamanda oyunun da senaristlerinden olan Matthew Castello’nun kaleme aldığı roman, bizlere meteorun dünyaya çarpmasından onlarca yıl önce gelecekte dünya medeniyetini yeniden kurmaları için dondurulan seçilmiş insanlardan biri olan teğmen Nick Raine’in hikayesini anlatıyor. Raine, uyandığında dünyanın bir kabustan farksız olduğunu görür. Meteor dünyayı ve insanoğlunu tamamen yok etmemiştir belki; ancak hayat artık acımasız, vahşi ve son derece kısadır. İlkel bir toplum yeni yeni yeşermeye çalışmakta, mutantlar ve haydutlar zayıf olanları avlamakta, Authority adında gizemli bir askeri örgüt ise herkesi avlamaktadır… Daha da kötüsü sözde bir tiran, bu parçalanmış dünyanın kontrolünü ele geçirmeye çalışmaktadır. Raine’in ise elinde dövüş yetenekleri ve hayatta kalma içgüdüsünden başka hiçbir şey yoktur…

Romanın yakın bir tarihte ülkemize gelmesi pek olası gözükmüyor. Ancak RAGE serüvenine erken adım atmak istiyorsanız ülkemize kitap ve CD gibi ufak şeyler yollayan güvenilir alışveriş sitelerinden (mesela Amazon) siperiş etmeniz mümkün. Bu arada oldukça güvenilir bir kaynaktan romanın oldukça sağlam olduğu bilgisini de almış bulunuyorum.

Oyun ise 7 Ekim’de PS, Xbox 360 ve PS3 için raflarda olacak.

Rage novel cover

Bir cevap yazın