RAGE Konsollarda Tartışmasız En İyi Görünen Oyun, Üstelik En İyi Olduğunu İddia Edenlerden İki Kat Hızlı Çalışıyor

Bu sözler John Carmack’e ait.

John Carmack’ten, id Software’den ve yeni oyun motorları idTech 5 ile geliştirdikleri yeni oyunları RAGE’den artık uzun uzun bahsetmeye gerek yok sanırım. Eylül ayında bizleri neyin beklediğini az çok biliyoruz. John Carmack’in yeni oyun motorları idTech 5 konusunda fazlasıyla iddialı olduğunu da MAC platformunda yaptığı ilk gösterimden hatırlıyoruz zaten. FPS’nin babası, RAGE konusunda da bir hayli iddialı:

Bugün konsollarda en iyi görünen oyun RAGE ve başkalarının en iyi olduğunu iddia ettiği oyunlardan iki kat hızlı çalışıyor.

Carmack’in bu sözlerle hangi oyunları kastettiğini tahmin etmek pek de zor olmasa gerek. Baş harfi “C” desem… Neyse, lafı fazla uzatıp yeni bir tartışma başlatma niyetinde değilim. RAGE’in farklı artistik tasarım öğeleriyle gerek PC’de gerekse konsollarda oldukça etkileyici göründüğünden şüphemiz yok zaten. Peki en iyisi mi? Buna karar verebilmek için 15 Eylül’ü beklememiz gerekiyor.

RAGE

3 Yorum

 1. Ziyaretçi

  Yaaa bi git carmack kredini tükettin artık sen de.El konsollarında en iyi görünen oyun olur o anca,videoları gördük enayi yok burda.carmack da buraya kadarmış,

  “”carmack çok bozdu be abiii…”””

 2. ali demircioglu

  tamam ben hepsini anlıyorum süper görünüyor vs vs vs. oyunlarda ben yaratık eciş bücüş deforme olmuş yaşam formları hortlaklar canavarlar vs görmekten bıktım usandım. insan yok mu hemşerim insan. illa yaratık öldürmek zorunda mıyız?. Dönüyor dolaşıyor yaratık. Ayrıca benim oyunlardan grafik anlamda beklentilerimi Half Life 2 seviyesi çok çok çoooooook yeterli şekilde karşılıyor. Biz oyuncular yenilik bekliyoruz bakınız HL2 de gravity gun ve fizik bakınız metal gear rizing’de bulunan dinamik kesilebilir objeler.Call of Duty ise dolgun senaryo içeriği ve atmosferi ile durumu kotarıyor. Eline silahı al herşeye ateş et vs. Bayıyor.

  Ben netbookta ipad’e vs oynanabilen optimize gözü yormayıp yumuşak akıcı anlamlı oyunlar oynamak istiyorum. Nükleer santral gibi elektrik çeken elektrik süpürgesi gibi çalışan makinelerde kasan oyunlar vs istemiyorum.

 3. Ziyaretçi

  ali demircioğlu,sen var ya süper bir insansın kardeşim.ellerinden gözlerinden her yerinden öpüyorum.en asil duygunun insanısın,milyonların hislerinin tercümanısın.helal olsun.

Bir cevap yazın