Rage Gelmiş Geçmiş En İyi Görünen Oyun Olacak

FPS türünün babası id Software’in, FPS ve yarış dinamiklerini Mad Max tarzı post apokaliptik bir hikayeyle birleştirecek yeni oyunu Rage üzerinde çalıştığını sağır sultan bile duydu. Ne var ki oyunla ilgili hala çok detaylı bilgilere sahip değiliz. Geçtiğimiz günlerde yayınlanan ve oyunun ancak 2011’de çıkabileceğinin altını çizen basın bülteni de merakımızı gidermeye yetmedi açıkçası. Hatta bu basın bülteninin ardından yapılan açıklamalar merakımızı daha da artırdı desek yeridir.

Oyun dünyasını yakından takip eden oyunseverler, John Carmack’in bundan yaklaşık bir yıl önce “gelmiş geçmiş en iyi görünen oyun olacak” şeklinde lanse ettiği Rage’in PC ve Xbox 360’ta sabit 60 karede çalıştığını; ancak PlayStation 3 platformunda bu oranın yarısına ulaşabildiğini açıkladığını hatırlayacaklardır. Ancak bugün gelinen nokta, PS3’ün gücünü tam anlamıyla görebileceğimiz bir Rage’i işaret ediyor. Zira oyunun baş tasarımcısı Tim Willits’in Eurogamer‘a yaptığı açıklamalar, PS3 versiyonunun artık en az Xbox 360 kadar stabil çalıştığını gösteriyor.

Bununla birlikte oyun görsel kalite olarak bütün platformlarda benzer özellikler sergileyecek. Open GL’in esnekliğinden güç alan idTech 5 oyun motoru sayesinde Rage’i MAC platformunda da görebileceğiz.

Rage SS

Göründüğü üzere id Software yine iddialı geliyor ve çok yakında PC sahiplerinden “bu oyun benim sistemde çalışır mı” sorularının yükselmeye başlayacağını tahmin etmek pek de zor değil. Şimdilik yayınlanan en son ekran görüntüleriyle idare etmek durumundayız. Ancak çok yakında daha fazla bilgiye kavuşacağımızı hissetmiyor da değiliz.

3 Yorum

Bir cevap yazın