Rage Çıkış Tarihi Nihayet Belli Oldu

QuakeCon’dan güzel haberler gelmeye başladı.

Oyun dünyasının Woodstock’ı QuakeCon tüm hızıyla devam ederken id Software cephesinden şu ana kadar gelen en çarpıcı haber, yeni oyunları Rage’in iPhone versiyonuyla ilgili yaptıkları ve sevgili dostumuz Oruç’u sevinç çığlıkları içerisinde taklalar atıp halaylar çekmeye iten açıklamalardı.

Nihayet bugün QuakeCon’dan ilk dişe dokunur açıklama geldi (yanlış anlamayın Oruç’u ve onu toplu taşıma araçlarında bile oyunlardan ayırmayan mobil teknoloji takıntısını çok seviyoruz). Başlıktan da anlayacağınız gibi Rage, en sonunda bir çıkış tarihine kavuştu. Buna göre oyun PC, PS3 ve Xbox 360 platformları için Kuzey Amerika’da 13 Eylül; Avrupa’da 15 Eylül 2011 tarihlerinde raflarda boy gösterecek.

Bizleri dev bir meteorun çarpmasıyla büyük bir yıkıma uğrayan dünyamızda post apokaliptik bir aksiyona davet eden Rage, bildiğiniz gibi id Software’in yeni teknolojisi idTech 5 üzerine inşa ediliyor. Sanırım John Carmack ve ekibinin Rage için tüm zamanların en iyi görünen oyunu olacak iddialarından ayrıca bahsetmeme gerek yoktur.

Rage de çıkış tarihine kavuştuğuna göre, şimdi sıra Doom 4 ile ilgili bir şeyler duymaya geldi. Oruç’u mutlu etmek adına ortaya karışık birkaç iPhone oyunu da olabilir.

Esen kalın.

5 Yorum

  1. Ahmet

    Ne yalan söyliyeyim bu kadar erken bir tarih beklemiyordum açıkçası.Über süpriz benim için.Yıl sonu deseniz tamam derdim ama bu, vaov! Bu arada ipod kahramanları angry birds oynamaktan vazgeçmesinler.Aynı benim gibi =)

  2. Ziyaretçi

    Ohanzi 11miş.Açıkçası iphone iddiaları dışında pek heyecanlanmıyor,gerçekçi olmak gerekirse fpslerin çoğu hiç heyecanlandırmıyor beni artık.Oynanışlar inanılmaz tek düze oldu.Belki rage,crysis gibi oyunlar için gereği olmayabilir ancak cod,moh,bc gibi serilerin coj’daki gibi bir siper alma sistemi geliştirmeleri lazım.Çok büyük eksiklik gerçekten

Bir cevap yazın