Radical Entertainment ve Dark Horse Prototype Çizgi Romanı İçin Güçlerini Birleştiriyor

Yeni Çizgi Roman Serisi, Orijinal PROTOTYPE’ın Gizemli Sonu ile PROTOTYPE 2’nin Aksiyon Dolu Başlangıcı Arasında Geçen Kısmı Dolduryor.

Prototype 2 the anchor2012’nin en çok beklenen açık dünya/ aksiyon oyunlarından biri olan PROTOTYPE 2’nin yaratıcısı Radical Entertainment ile oyun çizgi romanları ve resimli roman alanında dünyanın önde gelen yayıncılarından Dark Horse Comics, PROTOTYPE evreninde geçen yepyeni bir çizgi roman serisi yaratmak için güçlerini birleştiriyorlar. 24 Nisan 2012’de Activision’in yayınlayacağı oyun öncesinde PROTOTYPE 2 dünyasını daha detaylı tanımak isteyen oyuncular 15 Şubat 2012’de yayınlanacak olan çizgi romanı kaçırmamalı.

Yeni dijital çizgi roman serisi orijinal oyun ile merakla beklenen devam oyunu PROTOTYPE 2 arasındaki boşluğu dolduran üç orijinal hikayeden oluşacak. Paco Díaz tarafından çizilen ilk hikaye “The Anchor” ilk oyunun ana kahramanı Alex Mercer’in hikayesini devam ettirirken, Chris Staggs tarafından çizilen ikinci hikaye, “The Survivors”, Blacklight virüsü salgını sonrasında NYZ’ye dönüşen New York’tan kaçmaya çalışan küçük bir grubu anlatıyor. Victor Drujiniu tarafından çizilen üçüncü ve son hikaye “The Labyrinth” ise oyunculara PROTOTYPE 2’nin yeni baş kahramanı Sgt. James Heller’in geçmişini öğrenme fırsatı sunuyor.  Serinin her bir sayısı, 15 Şubat 2012’den başlayarak iki haftada bir Digital.Darkhorse.com adresi üzerinden yayınlanacak.

Sürekli olarak PROTOTYPE evrenini genişletmenin yollarını aradıklarını belirten Dark Horse Comics, “fikri mülkümüzün özüne uyacak şekilde sınıfının en iyisi resimli hikaye anlatımları sunan, endüstrinin önde gelen yaratıcı kuruluşlarından bir tanesi” dedi.

Prototype2 hc fc fnRadical Entertainment Stüdyo Şefi Ken Rosman ise, “bu ortaklık sayesinde hayranlarımız nihayet ilk PROTOTYPE oyununun sonundaki dramatik olaylarla ilgili cevaplara kavuşabilecek ve Alex Mercer’in çöküşü ve PROTOTYPE 2’de ön plana çıkacak halinin ardındaki gerçeği öğrenebilecekler” diye konuştu.

Sgt. James Heller’ın yürek burkan geçmişi ile  PROTOTYPE 2’deki şekil-değiştirme aksiyonunu bir araya getirdiğimizde ortaya bir çizgi roman serisine mükemmel biçimde uyacak bir konu çıktığını dile getiren Dark Horse Comics Editörü Dave Marshall, “PROTOTYPE 2 için Radical Entertainment’ın hikaye ekibiyle birlikte çalıştık, oyunun hayranlarını New York Zero’nun parçalanmış dünyasındaki karanlık sırlara doğru görsel bir yolculuğa çıkarmaya can atıyoruz” dedi.

Radical Entertainment’ın 2009 yılında çıkan, çok satan açık dünya aksiyon oyununun devamı olan PROTOTYPE 2 orijinal PROTOTYPE’taki eşsiz karmaşayı aynen kullanıyor ve kelimenin tam anlamıyla bir şekil-değiştirme silahı olmanın nasıl bir deneyim olduğunu göstermeye devam ediyor. Oyunun salgına yakalanan yeni ana kahramanı Sgt. James Heller rolündeki oyuncular New York Zero’nun harabeye dönmüş ortamlarında arkalarında kanlı izler bırakarak ilerlerken, ölümcül biyolojik silahlar ve yetenekleri sayesinde avlanacak, öldürecek, tüketecek ve nihai amaçlarına ulaşmaya çalışacaklar: Alex… Mercer’i… öldürmek!

PROTOTYPE 2 Microsoft Xbox 360 video oyun ve eğlence sistemi, PlayStation3 bilgisayar eğlence sistemi ve Windows PC için 24 Nisan’da raflara çıkacak.

Bir cevap yazın