Radeon HD 5870 Eyefinity Edition Geliyor

Aylar öncesinde Softpedia altı DisplayPort çıkışı olan ilginç bir Radeon HD 5870 ekran kartının fotoğraflarını yayınlamıştı. Bu kartla ilgili uzun süredir de bir daha haber çıkmadı ancak Xbitlabs’ın haberiyle beraber bunun konsept bir ürün olmadığını, eBay’den gayri resmi bir şekilde 900 Dolara satışa bile çıkarıldığını öğrendik.

Radeon HD 5870 Eyefinity Edition

Bunun yanında AMD/ATI CES Fuarı’nda tek kartla 6 ekranı birleştirip kullanabilme özelliği getiren Eyefinity6 teknolojisini tanıtmıştı. Oysaki normal HD 5000 serisi kartlar üç ekrana kadar (standart Eyefinity) destek sunuyor. Sonuçta Eyefinity6 teknolojisine hangi kartın sahip olacağını öğrenmiş olduk: ATI Radeon HD 5870 Eyefinity Edition.

Radeon HD 5870 Eyefinity Edition

Radeon HD 5870 Eyefinity Edition

ATI’nin bu kartı ne zaman duyuracağını bilmiyoruz ancak er ya da geç bu olacak. Asıl merak ettiğimiz konu şirketin Eyefinity Edition’u böyle fahiş fiyatlardan satışa sunup sunmayacağı. Gerçi altı LCD ekran birden satın alabilecek birinin bir karta 900 Dolar verecek parası da vardır ama daha çok şirket ve kuruluşlar tarafından talep göreceğini tahmin ediyoruz.

Bir cevap yazın